Mažins socialinių darbuotojų darbo krūvius

2016-02-01

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, po nuaidėjusio „vaikų šulinyje“ skandalo, mėgina gerinti savo įvaizdį ir skelbia, kad mažės socialinių darbuotojų darbo krūviai. Iki 2017 metų planuojama vienam socialiniam darbuotojui tenkantį socialinės rizikos šeimų skaičių mažinti nuo 15 iki 10.

*Supervizija – praktikos atvejų analizė, aptarimas su patyrusiu profesionalu, turinčiu supervizoriaus kvalifikaciją. Nuo 2006 m. Socialinio darbo ir apsaugos ministerija pripažįsta superviziją kaip tinkamą socialinių darbuotojų kvalifikacijos formą.

Ministerijos išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad 2017 metais planuojama mažinti vienam socialiniam darbuotojui tenkančių socialinės rizikos šeimų skaičių nuo dabar vidutiniškai tenkančių 15-os iki 10. Tai padaryti siekiama didinant socialinių darbuotojų skaičių  391 pareigybe. Skaičiuojama, kad tam 2017 m. biudžete reikės papildomų apie 4 mln. eurų. 

Nuo sekančio mėnesio šalies savivaldybes taip pat turėtų pasiekti papildomas finansavimas, skirtas socialinių darbuotojų, dirbančių su socialinės rizikos šeimomis, supervizijoms* ir profesinei kompetencijai tobulinti. Taip siekiama skatinti socialinius darbuotojus tobulėti, bei kovoti su jiems tenkančiu dideliu emociniu krūviu, pažymima pranešime spaudai.

Vis dėl to, tikėtis, kad bus pereita prie adekvačios emocinės pagalbos socialiniams darbuotojams, kai nesugebama užtikrinti net elementariausių darbo priemonių ir darbų saugos, o šių klausimų sprendimas atidėliojamas kad ir „artimiausiam metui“ rodo, kad to tikėtis būtų naivu.

Parengė Rūta Geležinė, pagal Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos inf.
Nuotr. Thomas Leuthard

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *