Policija atsiskaitė visuomenei

2016-02-04

Šiandien Kauno miesto savivaldybėje vyko kasmetinis renginys, kurio metu Kauno apskrities policija informavo visuomenę apie nuveiktus darbus, bei 2017-2020 m. planus. Kaip paaiškėjo renginio metu, 2015 metais policijoje siautėję permainų vėjai nurimti neketina, o dar nespėjus pabaigti ir įvertinti esamų pertvarkų, jau planuojamos kitos.

* Nors metinės veiklos ataskaitą teikė Kauno apskrities policija, šiame straipsnyje aptariamos Lietuvos policijos, t.y. bendro pobūdžio, tendencijos  *

Esminė žinutė, kurią ataskaitinio susirinkimo metu siuntė Vidaus reikalų ministerijos ir policijos departamentas: nepaisant to, kad pastarieji metai tiek Kauno apskrities, tiek ir visos šalies policijai buvo gausūs pertvarkomis, tačiau ateityje jų numatoma ne mažiau.

Džiugi žinia ta, kad ateityje žadama didinti pareigūnams algas ir visapusiškai daugiau investuoti į darbuotojus. Bloga žinia – 30 procentų policininkų bus atleista ir 1 pareigūnui teks dirbti už 3 „mitą“ mėginęs paneigti R. Kiškis tai darė itin nesėkmingai. Tikėkimės, kad žmogui tiesiog pristigo oratorinių gebėjimų.

Nepaisant operatyvinių grupių pertvarkos, policijos vadovybe ir toliau ketina kovoti su „biurokratizmu“. Akcentuota, jog kabinetuose dirbančių pareigūnų turėtų drastiškai mažėti.

Čia galima pridurti, kad žinant policijos departamento vadovybės požiūrį į tarnybiniuose automobiliuose esančius pareigūnus, susidaro įspūdis, jog kažkas serga klaustrofobija ir bus mėginama visus policininkus išvaryti dirbti, pavyzdžiui, į pievas.

Ką tik pertvarkytai kriminalinei policijai taip pat atsipūsti nereikėtų. Nors Kriminalinės policijos biuro viršininkas Rolandas Kiškis tvirtino, kad pertvarka pasiteisino, tačiau, idėja kriminalinę policiją jungti, perjungti, tvarkyti ir apskritai pertvarkyti ir toliau išlieka gaji ir gyvybinga.

Parengė Rūta Geležinė, LPS „Sandrauga“ inf.