Streikas ar derybos? [apklausa]

2016-02-05

Kaip žinia, su Švietimo ir mokslo ministerija šiuo metu yra deramasi dėl nacionalinės švietimo šakos kolektyvinės sutarties pasirašymo. Tačiau šiuo metu iškyla ir kitoks pasiūlymas – užuot baigus derybas, skelbti streiką. Kuri pozicija geresnė?  [nuomonės apklausa straipsnio viduje]

Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“, kartu su kolegomis profsąjungiečiais, tęsia derybas su Švietimo ir mokslo ministerija dėl šakos kolektyvinės sutarties. Šiuo metu derybos eina į pabaigą: manoma, kad likę 2-3 posėdžiai, o kai kurios sutarties dalys jau yra pabaigtos derinti.

Situaciją apsunkina tai, kad dalis derybas pradėjusių profesinių sąjungų iš derybų buvo pasitraukę, tuomet sugrįžo,o šiuo metu vėl pasitraukė ir ketina skelbti streiką mėgindamos išsireikalauti didesnį finansavimą.

Analogiška situacija klostėsi ir 2014 metų pabaigoje. Tada LPS „Sandrauga“ buvo dėl didesnio finansavimo streikavusių profsąjungų pusėje. Kolektyvinės derybos vyko ir tuomet, nepaisant menkesnio, nei dabartinis, Švietimo ir mokslo ministerijos  suinteresuotumo socialinio dialogo vystymu ir mokytojų padėties gerinimu.

LPS „Sandrauga“ laikosi pozicijos, kad derybos šiuo metu gali duoti daug daugiau naudos švietimo bendruomenei, negu grasinimai streiku. Dėl šios priežasties, kartu su kai kuriais kolegomis, derybas tebetęsiame.

O ką manote Jūs, mieli mokytojai, auklėtojai, švietimo darbuotojai? Ar pasiilgote streiko?

Create your own user feedback survey

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *