Virtinė nuobaudų ir kito teismo neįtikino

2016-03-04

Ateini į darbą – pateiki pasiaiškinimą – pasiimi naują reikalavimą pasiaiškinti: tokia rutina prasidėdavo  Algirdo darbo diena. Siekiant įrodyti, kad netinkamai atlieka savo pareigas, jam buvo skirti net keli papeikimai iš eilės, kuriuos vainikavo atleidimas iš darbo. Vis dėl to kaltinimų gausa teismo neįtikino.

Darbuotoją teisme atstovavusios Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis pasakoja, kad organizacijos narys į savo atstovus kreipėsi tik tada, kai sužinojo apie atleidimą, tačiau problemos darbe aiškėjo jau seniau.

„Algirdas* pasakojo spaudimą jautęs jau anksčiau. Jo buvo reikalaujama sutikti su atlyginimo sumažinimu, tačiau jis nesutiko. Tuomet pasipylė viena po kitos skiriamos nuobaudos už neva netinkamai atliekamas pareigas. Nepraėjus nei savaitei – ir atleidimas“ – situaciją apibūdino K. Juknis.

Darbuotojui buvo skirtos 4 nuobaudos už netinkamą elgesį – visos jos išduotos per vieną savaitę. Profesinės sąjungos pirmininkas svarsto, kad tokiu būdu darbdavys siekė priversti darbuotoją išeiti iš darbo savo noru, pabūgus neigiamos reputacijos.

„Manome, kad visos nuobaudos už neva netinkamą elgesį buvo skirtos siekiant suformuoti neigiamą darbuotojo įvaizdį. Patogu  pasakyti: „pažiūrėkite, kaip jis blogai dirba! Mes tiesiog privalėjome jį atleisti“.“ – teigia Kęstutis Juknis. Jo nuomone, negalima atmesti ir sistemingo bauginimo galimybės:

„Galbūt buvo tikimasi, kad nuobaudų pabūgęs darbuotojas nenorės viešinti šios istorijos ir iš darbo išeis tyliai, ramiai.  Algirdas gyvena ir dirba mažame miestelyje, tad toks „bagažas“ jį lydėtų ir į kitą darbovietę, jei jam apskritai pasisektų kur nors įsidarbinti“.

Dėl šios priežasties, profesinės sąjungos „Sandrauga“ teisininkai  teisme ginčijo ne vien neteisėtą atleidimą, bet ir visas anksčiau skirtas nuobaudas. Per savaitę užderėjusi nuobaudų virtinė neįtikino ir teismo: Kauno apygardos teismas pritarė jau anksčiau paskelbtam Šakių rajono apylinkės teismo sprendimui grąžinti darbuotoją į darbą  ir priteisti jam kompensacija už priverstinę pravaikštą, bei patirtą moralinę skriaudą.

LPS „Sandrauga“ inf.