Robotus keičia žmonės

2016-03-06

Taip, perskaitėt teisingai. Nors pastaruoju metu dažniausiai spėliojama kada žmones pakeis robotai ir kokios profesijos dėl šios priežasties išnyks, Vokietijos automobilių gamintoja Mercedes-Benz elgiasi atvirkščiai: kai kuriuose savo produkcijos linijose robotus pakeitė į žmonių darbą. 

Kaip pasakoja bendrovės atstovas, sprendimas atsisakyti gamyboje robotų ir juos pakeisti žmonėmis buvo priimtas atsižvelgiant į tai, kad robotai negali prisitaikyti ir atlikti tam tikrų užduočių.

Nors robotai pasikartojančias užduotis gali atlikti pigiau, nei žmonės, tačiau prisitaikyti prie kiekvieno automobilio specifikos – ne. Tad vietoje robotų samdyti daugiau darbuotojų ateityje žada ir kiti garsūs automobilių gamintojai, tokie kaip BMW ar Audi, skelbia naujienų agentūra Bloomberg.

Nors šiuolaikiniai robotai yra gana pažangūs ir nuolatos tobulinami, prireiks dar nemažai metų, kol jie pralenks žmones. Net ir pačiuose paprasčiausiuose darbuose, tokiuose kaip fabrikų linijos, žmonės vis dar pranoksta robotus tokiomis savo savybėmis kaip geresnė rega, klausa, pojūčių panaudojimu. Pavyzdžiui, išgirdęs braižomo metalo garsą, žmogus iškart supranta, kad detalė neįsistato į savo vietą.

Žinoma, tai, kad žmonės dabar yra pranašesni už robotus, dar nereiškia, kad taip bus visada. Kol kas, dirbantieji fabrikuose, gamybos linijose, kol kas dar lieka savo darbuose, tačiau viso gyvenimo karjerai tokios profesijos rinktis nereikėtų.

Parengė Rūta Geležinė, pagal Quartz inf. Nuotr.: Yo Mostro via Foter.com / CC BY-NC-ND

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *