Derybas su ŠMM tęsia jau visos profsąjungos

2016-03-09

Šiandien tęsiamos derybos su Švietimo ir mokslo ministerija dėl šakos kolektyvinės sutarties pasirašymo. Deryboms judant į pabaigą, į baigiamąsias diskusijas dėl daugiausiai nesutarimų keliančių klausimų  prisijungė ir  streiką baigusių profesinių sąjungų atstovai.

Kolektyvinės derybos su Švietimo ir mokslo ministerija dėl šakos kolektyvinės sutarties pasirašymo, lėtai, bet užtikrintai, juda link pabaigos. Nors didžioji dalis sutarties teksto jau aptarta, dar yra likusios problematiškiausios, daugiausiai diskusijų keliančios nuostatos, tad šlifuojant tekstą vyksta ginčai dėl kiekvieno žodžio.

Kaip pažymi derybose dalyvaujantis Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis, šiandien ypač daug diskusijų kilo dėl sutarties preambulės ir klausimo, ar kolektyvinėje sutartyje vartoti sąvoką „pedagoginiams darbuotojams“ ar „švietimo darbuotojams“.

Priminsime, kad kolektyvinės derybos dėl švietimo šakos kolektyvinės sutarties tęsėsi be pertraukos, nepaisant vykusių neramumų.

Streikavusios profesinės sąjungos kelis kartus buvo pasitraukusios ir vėl sugrįžusios į derybas. Pavyzdžiui,  sausio 27 d. posėdyje dalyvavo ir ką tik įspėjamuosius streikus pabaigusios profesinės sąjungos, prieš vėl  pasitraukdamos jau neterminuotam streikui, kuris baigėsi šią savaitę.

LPS „Sandrauga“ inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *