Suomijos profsąjungos pritarė konkurencingumo planui

2016-03-10

„Suomiai dirbs daugiau, uždirbs mažiau“ – šią savaitę tokia antrašte buvo pranešta, kad šios šalies didžiausia profesinė sąjunga SAK pritarė konkurencingumo skatinimo laikinam susitarimui, kuriuo dirbantieji sutinka su tam tikromis nuolaidomis, siekiant kelti verslo konkurencingumą.

Didžiausia Suomijos profesinė sąjunga SAK laikinai – 12ai mėnesių – pritarė konkurencingumo susitarimui, kuriuo norima didinti šalies ekonomikos augimą, verslo konkurencingumą,naujų darbo vietų kūrimą, bei skatinti kolektyvinius susitarimus. Šiam susitarimui jau yra pritarusios ir kitos Suomijos didžiosios profsąjungos.

Konkurencingumo susitarime yra numatoma, kad nuo šiol suomiai per metus dirbs 24 valandomis daugiau, o už šias valandas papildomai apmoka nebus;  ateinančiais metais atlyginimai „užšaldomi“, t.y. nebus didinami; viešojo sektoriaus darbuotojų atostogų priedai mažinami 30 proc.

Taip pat numatoma kai kuriuos mokesčius perkelti nuo darbdavio ant darbuotojo pečių (apie 2,58 proc.). Taigi, darbuotojams didės mokesčiai už pensijas, nedarbo draudimą, socialinį draudimą.

SAK sutiko su šiomis nuolaidomis, mainais tikėdamasi, jog dėl to vyriausybė atsisakys planų perrašyti darbo įstatymus (kur numatomas ir atlyginimų mažinimas), didinti mokesčius ir mažinti išlaidas, skelbia dienraštis Yle.

Antra pagal dydį Suomijos profesinė sąjunga Akava su konkurencingumo skatinimo planu sutiko jau savaite anksčiau, tačiau mainais Akava reikalauja mokesčių sumažinimo, siekiančio 1 mlrd. . Mokesčių mažinimo nori ir SAK.

Parengė Rūta Geležinė, remiantis Bloomberg, SAK ir Yle inf. Nuotr. hotblack.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *