Dėl mokytojos atestacijos – finansinės pasekmės

2016-03-17

Kauno darbo ginčų komisija priėmė sprendimą dėl Kauno gimnazijos mokytojai neišmokėto darbo užmokesčio. Pedagogę atstovavę Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ teisininkai džiaugiasi pergale, tačiau mano, kad tokių ginčų ateityje tik daugės, nes finansiniai nesutarimai kilo iš daugelyje mokyklų pasitaikančių problemų dėl pedagogų atestacijos.

Darbo ginčų komisija priteisė neišmokėtą darbo užmokestį ir delspinigius vienos Kauno rajono gimnazijos mokytojai, taip padėdama tašką jau metus besitęsiančiame pedagogės ir gimnazijos administracijos konflikte.

Konfliktinė situacija šioje Kauno r. gimnazijoje prasidėjo maždaug prieš metus, istorijos herojei, pavadinkime ją Marija, ėmus siekti aukštesnės kvalifikacinės mokytojo kategorijos.

Įvykdžius atestaciją, Marijos siekiama vyr. mokytojos kategorija jai nebuvo suteikta. Kaip vėliau paaiškėjo, tai įvyko dėl itin apmaudžios priežasties – vertinimo komisijos padarytos balų skaičiavimo aritmetinės klaidos.

Pedagogė su įvertinimu nesutiko ir pateikė apeliaciją, į kurią gimnazija atsakė ne balsų perskaičiavimu, o nauja atestacijos procedūra. Stebint vertintojams iš kitų mokyklų, Marija savo gebėjimus įrodė dar kartą – šįkart jai suteikta  vyr. mokytojos kvalifikacinė kategorija.

Ne paslaptis, kad kvalifikacinė kategorija, kaip ir, pavyzdžiui, vedamų pamokų kontaktinių valandų skaičius, yra vienas  esminių kriterijų, nuo kurio priklauso pedagogo darbo užmokestis. Ne paslaptis ir tai, kad mokytojų atlyginimai ir šiaip nebūna aukšti.

Mariją atstovavęs Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ teisininkas Deividas Beržinskas pažymi, kad ilgia nei pusę metų užsitęsusi situacija mokytojai sukėlė ne tik labai daug įtampos ir neigiamų emocijų, bet „kainavo“ ir finansiškai.

Vis dėl to nei taikus prašymas, nei siūlymas sudaryti  taikos sutartį, mokyklos administracijos neįtikino atlyginti Marijai per pusmečio aiškinimąsi dėl atestacijos negautas lėšas. Tad sprendimą priėmė darbo ginčų komisija.

Šią savaitę buvo paskelbtas komisijos sprendimas, kad gimnazija turės mokytojai atlyginti ne vien neišmokėtą darbo užmokestį, bet dar ir susidariusius delspinigius. Šis sprendimas dar gali būti skundžiamas.

LPS „Sandrauga“ inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *