Keičiama darbuotojų komandiravimo taisyklės

2016-03-16

Europos komisija nutarė pakeisti darbuotojų komandiravimo tarp Europos sąjungos šalių taisykles: ketinama komandiruojamų darbuotojų atlyginimus prilyginti vietiniams.

Europos komisija (sutr. – EK) ketina reformuoti Darbuotojų komandiravimo direktyvą. Šiuo metu darbdaviai, siunčiantys savo darbuotojus į kitą Europos sąjungos valstybę, yra įpareigoti darbuotojams mokėti bent minimalų atlyginimą šalies, į kurią yra komandiruojamas.

Tačiau atsižvelgus į kolektyvinėse sutartyse įtvirtintus susitarimus, įvairius priedus, priemokas ir kitą atlyginimą įtakojančias aplinkybes, komandiruotieji realybėje uždirba ženkliai mažiau, nei tą patį darbą atliekantys vietiniai darbuotojai. O tai kenkia tiek komandiruojamiems, tiek vietiniams darbuotojams, bei sukuria nesąžiningas  verslo konkurencingumo sąlygas.

Tad EK nori įtvirtini nuostatas, jog nuo šiol ne vien minimalūs įkainiai, bet ir priedai, pašalpos ir kt. – visi darbo įstatymai, kolektyviniai susitarimai ir taisyklės, galios visiems dirbantiesiems šalyje: tiek vietiniams darbuotojams, tiek komandiruotiems.

Ši taisyklės galios Europos sąjungos piliečiams, siunčiamiems laikinai dirbti į kitą Europos sąjungos valstybę.  2014 metais taip dirbo beveik 1,9 mln. Europos sąjungos piliečių. Dažniausiai tokia praktika taikoma statybų versle, industrinėje gamyboje ir paslaugų sektoriuje (sveikatos, socialinio darbo, administravimo, finansinių paslaugų).

Parengė Rūta Geležinė, Europos komisijos inf. Nuotr.: Gratisography

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *