Pajūryje – seminaras apie švietimo aktualijas

2016-04-14 mms_img-361658737

Šiandien prasidėjo Švietimo ir mokslo ministerijos organizuojamas seminaras, skirtas pedagogų darbo aktualijoms aptarti.  

Šiuolaikiniams mokytojams tenka dirbti ne tik savo tiesioginį darbą, bet 30 proc. atveju atlikti ir tėvų vaidmenį. Ne veltui neseniai visuomenę papiktinusi A. Užkalnio frazė puikiai atskleidė, ko šiuolaikinė visuomenė tikisi iš pedagogų –  ir tai toli peržengia jų tiesioginio darbo ribas.

Pakalbėkim šiandien apie mamas. Jų yra daugybė įvairių rūšių, ir geriausios yra tos, kurių mes nepastebim, nes jų vaikai yra matomi, bet negirdimi, elgiasi ramiai, kaip gerai išauklėti naminiai gyvūnėliai, trepsi sau iki ikimokyklinės įstaigos arba mokyklos, kur iš jų pedagogai išaugina žmones ir produktyvius bei kūrybingus mūsų visuomenės narius. Tos mamos nusipelno pagyrimo ir pagarbos.
-A. Užkalnis, Delfi

Būtent šiai – pedagogo vaidmens  – temai skiriama itin daug dėmesio šiandien prasidėjusiame ir dvi dvi dienas truksiančiame seminare. „Šiandien pedagogas turi būti labai universalus, plačių kompetencijų. Kitaip tariant – jam keliami itin aukšti reikalavimai“ – pasakoja seminare dalyvaujantis Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis.

Vis dėl to pedagoginė aplinka atsinaujina mažai, jau dabar kai kur yra  laisvų darbo vietų, kurias sudėtinga užpildyti. Tad labai aktualu, kad be reikalavimų pedagogams, seminaro metu, darbo grupėse, aptariama ir mokyklos, savivaldybės ir ŠMM atsakomybės ir pokyčių ribos, bei galimas indėlis skatinant reikiamus pokyčius – atkreipia dėmesį LPS „Sandrauga“ pirmininkas.

Švietimo ir mokslo ministerijos organizuojamame „Švietimo aktualijos: žmogiškųjų išteklių valdymas“ seminare aptariamos tokios temos kaip nauji iššūkiai mokykloms, kylantys dėl vykstančios socialinės ir demografinės kaitos; pedagogų pasirengimas, kvalifikacijos tobulinimas ir veiklos vertinimo problematika, iššūkiai,kaita.

Parengė Rūta Geležinė