Susitarta dėl švietimo šakos kolektyvinės sutarties

2016-04-19 mms_img-132497702

Nuo gegužės 1-os dienos keičiantis higienos normų reikalavimams, klausimas, kaip suderinti Europos Sąjungos direktyvas ir nacionalinę šakos kolektyvinę sutartį persikėlė ir į derybų su Švietimo ir mokslo ministerija salę.

Šiandienos derybose su Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) dėlioti paskutiniai švietimo šakos kolektyvinio susitarimo akcentai – kolektyvinės derybos oficialiai baigtos!Tarp paskutinių nuostatų itin daug laiko skirta aptarti vaikų skaičiaus mažinimo klasėse galimybes ir poreikį, bei nuo gegužės 1 d. besikeičiančius higienos normų reikalavimus.

Tiesa, Ministerijos duris profesinių sąjungų atstovams dar teks pavarstyti: nors šakos kolektyvinės sutarties svarstymas pabaigtas, tęsiasi diskusijos dėl jos priedo, turinčio reglamentuoti finansinius susitarimus, nuostatų.

Minimas švietimo šakos kolektyvinės sutarties priedas turi įtvirtinti susitarimus dėl pedagogų ir kitų švietimo darbuotojų darbo užmokesčio didinimo, bei kitus šių metų streikų metu keltus reikalavimus.

Priminsime, kad mintis šiuos susitarimus „iškelti“ į atskirą susitarimą, kuris galiotų kaip neatskiriamas kolektyvinės sutarties priedas, buvo iškelta ankstesnio derybų posėdžio metu. Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ tuokart balsavime nepritarė idėjai finansinius reikalus reglamentuoti atskiru susitarimu, įžvelgdama pavojų, jog tokiu atveju galutinis susiarimas gali labai nutolti nuo keliamų tikslų.

Pasibaigus deryboms dėl kolektyvinio susitarimo, su profesinėmis sąjungomis suderintą projektą ŠMM dabar teiks Socialinės apsaugos ir darbo, Finansų ministerijoms, bei Vyriausybei, siekdama gauti įgaliojimus susitarimą pasirašyti (iki šiol ŠMM naudojosi įgaliojimu derėtis).

LPS „Sandrauga“ inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *