Ar šiemet švęsime Gegužės 1-ąją?

2016-04-22 pablo(67)

Artėjančios Gegužės 1-osios proga, Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ organizuoja konferenciją – apvaliojo stalo diskusiją „Solidarumas permainų metu:  Ar Seime svarstomas Darbo kodeksas leidžia švęsti gegužės 1-ąją?“.

Artėjanti gegužės 1-oji, tarptautinė darbininkų diena, nuo seno buvo švenčiama kaip solidarumo, permainų ir pasiekimų socialinėje srityje šventė. Bet ar mes turime ką šią dieną švęsti?

Pastaruoju metu Europoje stiprėja neoliberalioji ideologija. Darbo įstatymų pakeitimai inicijuojami net ir tokiuose stiprios demokratijos ir profsąjunginio judėjimo šalyse kaip Prancūzija ar Suomija. Mėginama „liberalizuoti“ darbo santykius, pasiekti grįžimo į praeitį.

Lietuvos profsąjungų pozicija dėl LR Seime svarstomo darbo kodekso, šiame kontekste atrodo itin silpna ir išskaidyta. Suomiai iš padėties sukasi socialinio dialogo būdu – išsiderėdami. Tuo tarpu Prancūzai eina į gatves, ir savo pasipriešinimą reiškia šimtatūkstantiniais mitingais. O ką darome mes?

Renginys vyks š.m. balandžio 27 d., 15 val. Kaune, viešbutyje „Daniela“. Norinčiuosius dalyvauti diskusijoje, kviečiame pasiruošti 5-10 min. kalbą ir iki 2016 balandžio  25 d. užsiregistruoti el.paštu info@sandrauga.lt.

LPS „Sandrauga“ inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *