Solidarumas permainų metu: Ar Seime svarstomas „Socialinis modelis“ leidžia švęsti gegužės 1-ąją?

2016-04-27 pablo(67)

Šiandien vyko Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ organizuojamas renginys, skirtas pažymėti artėjančią Gegužės 1-ąją.

Sveikindamas renginio dalyvius, LPS „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis savo įžanginėje kalboje paž3 nuotraukaymėjo, kad „nepaisant viso socialinių partnerių darbo, profesinių sąjungų darbo Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitete, daug šiuo metu svarstomų Darbo kodekso straipsnių tebėra dirbantiesiems kur kas nepalankesni nei dabar galiojantis darbo kodeksas, o ir šių svarstymų tendencijos, bei priimami pokyčiai nieko gero nežada žmogui“.

Jis kvietė susirinkusiuosius siūlyti idėjas ir spręsti, ką darysim dėl Darbo kodekso ir  kokių imsimės veiksmų ginant dirbančiųjų teises.

Pakvietė į protesto akciją

Renginyje dalyvavę svečias iš LPS „Solidarumas“ Rimtautas Ramanauskas atkreipė dėmesį į naujame Darbo kodekse atsirandančią darbo 1nuotraukasutarčių įvairovę. Nors oficialiai deklaruojama, kad ši įvairovė turėtų padidinti žmonių įdarbinimo galimybes, profsąjungietis atkreipė dėmesį, jog kartu mažėja pagal tokias sutartis dirbančių žmonių darbo saugumas ir garantijos.

Šios profesinės sąjungos atstovai pakvietė renginio dalyvius į penktadienį vyksiančią protesto akciją “Už didesnius atlyginimus ir vaikų svajonių išsipildymą”.

Pavyzdžiu laiko Occupy judėjimą

Tuo tarpu renginyje dalyvavęs  „Aukštasis moxlas“ atstovas Jurgis Valiukevičius pasidalino Jaunimo organizacijos perspektyva, su kuria realybe susiduria jaunimas darbo rinkoje ir kokiu būdu priešintis 2 nuotraukamatomoms problemoms. J.Valiukevičiaus teigimu, sėkmingą pasipriešinimo modeliu jie laiko Occupy judėjimo pavyzdį, kuomet pasipriešinimas organizuojamas ne simbolinės akcijos būdu, o socialiniu judėjimu.

Mūsų gyvenimas – mūsų pačių rankose

Galiausiai asmenine patirtimi pasidalinusi Kauno V. Kuprevičiaus profesinės sąjungos pirmininkė Marija Malinauskienė, organizavusi ir aktyviai prisidėjusi prie ne vienos protesto akcijos, atkreipė dėmesį į tai, kad didelė dalis visuomenės problemų kyla iš mūsų pačių charakterio. Ji pastebėjo, kad didelė dalis žmonių dar yra persmelkti baimės ir laikosi pozicijos „bet kokia kaina neišsišokti“.  Ji pateikė savo pačios praktikoje pastebėtą pavyzdį, kuomet viešoje vietoje vykstant protesto akcijai praeiviai gatvėje sušoka į aplink esančias kavines ar parduotuves, kad tik nebūtų pastebėti ar nufotografuoti protesto fone.

Tad apibendrinant konferenciją ir joje priimtus nutarimus, apie kuriuos skelbsime atskirai, ir skambėjo šis simbolinis priminimas – palinkėjimas: „mūsų gyvenimas – mūsų pačių rankose“ !

Parengė Rūta Geležinė, LPS „Sandrauga“ inf.