Ką žinome apie saugumą darbe?

2016-05-03 7117330791_2aeb667dd4_b

Balandžio 28 dieną buvo minima pasaulinė darbuotojų saugos ir sveikatos diena. Tačiau ar visuomet tikrai gerai žinome, apie darbe slypinčius pavojus?

Pasaulinė darbuotojų saugos ir sveikatos diena  minima Tarptautinės darbo organizacijos iniciatyva nuo 2001 metų,  siekiant skatinti kurti saugias, sveikas ir tinkamas darbo sąlygas. Ši diena primena, kad pasirūpinti darbo vietos saugumu yra kiekvieno darbdavio pareiga, o laikytis saugumo reikalavimų – darbuotojų.

O priminti apie saugą ir sveikatą darbe tikrai reikia. Valstybinės darbo inspekcijos duomenimis, 1992 – 2015 metais mūsų šalyje darbe žuvo ir buvo sužalota daugiau nei 75 tūkst. žmonių. Vien praėjusią savaitę darbe buvo sunkiai sužaloti du darbuotojai, o vienas mirė.

Tuo tarpu Jungtinės Karalystės profesinės sąjungos atkreipia dėmesį, kad iš tiesų dažniausiai pasitaikantys mirtini pavojai darbe yra nematomi. Tai – vėžys, sukeliamas netinkamų darbo sąlygų.

Per metus Europoje jis nusineša 100 000 gyvybių. Vien JK dėl netinkamų darbo sąlygų sukelto vėžio miršta 8000 žmonių. Palyginimui –  2014-2015 metais dėl traumų darbe Jungtinėje Karalystėje žuvo 142 darbuotojai.

Penki dažniausiai su darbu siejamo vėžio sukėlėjai yra: asbestas, dyzelinių variklių išmetamosios dujos, silicio dulkės, saulės radiacija ir pamaininis darbas.

Parengė Rūta Geležinė, remiantis Equal Times, VDI inf. Nuotr.Fede Racchi, Creative commons lic.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *