Pedagogai kviečiami įvertinti švietimo šakos kolektyvinę sutartį

2016-05-06 9264642405_52c2693bce_o

Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ kviečia švietimo darbuotojus susipažinti su švietimo šakos kolektyvinės sutarties projektu ir pateikti savo vertinimus.

 

LPS „Sandrauga“ kviečia savo narius dirbančius švietimo sistemoje vertinti švietimo šakos kolektyvinės sutarties projektą ir teikti nuomones, kas projekte atrodo priimtina, kas ne ir ar  tokį projektą galima pasirašyti.Sutarties projektą rasite čia:

Sutarties projektas 2016-04-19

„Suprantame, kad šiuo mokyklose įtemptas metas ir pedagogai ypatingai užimti. Vis dėl to tikimės, kad atrasite savo brangaus laiko projektą perskaityti ir aptarti su kolegomis“ – steigia  LPS „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis ir pabrėžia, kad:

„Kol kas, kol sutartis dar nėra pasirašyta, ją dar galima redaguoti. Tuo tarpu pasirašyta ji galios visiems be išimties ir tuomet jau komentarai, kas galbūt galėjo joje būti įrašyta, arba kas nepatinka – prasmės neturės“.

Dėl šių priežasčių, komentarai, pretenzijos, pastebėjimai, pasiūlymai, klausimai, nuomonės ir t.t. ir pan. dėl kolektyvinės sutarties laukiami iki š.m. gegužės 11 d. (18 val.) el. paštu zivile.z@sandrauga.lt arba tel. (8-37) 20 65 97. 

Priminsime, kad susitarimo projekte dar nėra konkrečių skaičių dėl darbo užmokesčio didinimo: yra sutarta kurti atskirą darbo užmokesčio didinimo programą, kuri vėliau bus prijungta prie kolektyvinės sutarties kaip neatsiejama jos dalis.  Apie šio susitarimo argumentaciją ir galimus pavojus skaitykite čia.

Kolektyvinės derybos su Švietimo ir mokslo ministerija dėl švietimo šakos kolektyvinės sutarties preliminariai baigtos š.m. balandžio 19 dieną.

Kol projektą vertina profsąjungos nariai, darbdavių, t.y. Valstybės, pusė jį yra perdavusi įvertinti Socialinės apsaugos ir darbo, Finansų ministerijoms bei Vyriausybei, kurios turi spręsti, ar suteikti Švietimo ir mokslo ministerijai teisę šią sutartį pasirašyti.

Parengė Rūta Geležinė

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *