Pristatyta medikų atlyginimų skaičiavimo tvarka

2016-05-11 6881485010_da66a9b933_b

Kauno Kalniečių poliklinikoje šiandien viešai pristatyta nauja įstaigos darbuotojų atlyginimų skaičiavimo tvarka. Tačiau pokyčių medikams dar reikės palaukti –  dėl išlikusių neaiškumų ji perduota tolimesniam derinimui.

Poliklinikos vadovybė dėl tvarkos suderinimo kreipėsi į čia veikiančios profesinės sąjungos „Sandrauga“ atstovus. Tačiau dėl išlikusių darbuotojų darbo apmokėjimo tvarkos neaiškumų, projektas perduotas tolimesnėms konsultacijoms su profesine sąjunga.

Nors dabartiniai darbo įstatymai numato, kad visas pertvarkas, liečiančias darbuotojų socialines, ekonomines ir kt. garantijas, darbdavys šiaip ar taip privalo derinti su profesine sąjunga, šį atvejį Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis įvardina kaip sėkmingo socialinio dialogo atvejį.

„Šis pavyzdys labai aiškiai parodo, kodėl socialinis dialogas, t.y. sprendimų derinimas su profesine sąjunga, yra naudingas ne tik darbuotojams, bet ir darbdaviams. Šis būdas visų pirma leidžia išvengti klaidų, be to, vadovybės sprendimams suteikia skaidrumo“ – teigia jis.

K. Juknis taip pat atkreipia dėmesį, kad sprendimų skaidrumas yra itin aktuali tema, leidžianti išvengti daugybės nesusipratimų ar net konfliktinių situacijų:

„Natūralu, kad žmonės įtariai vertina pokyčius, susijusius su jų finansine padėtimi. Kuo sudėtingesnė, painesnė, neaiškesnė atlyginimų tvarka, tuo daugiau pretekstų sklisti (nebūtinai pagrįstiems) gandams ir įtarimams finansinėmis machinacijomis, sukčiavimu ar pan.“.

Apie šių konsultacijų eigą ir gautinį rezultatą informuosime vėliau.

Parengė Rūta Geležinė, LPS „Sandrauga“ inf.
Nuotr.: Tax Credits via Foter.com / CC BY

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *