Ministrė verslui priminė socialinę apsaugą

2016-05-18 269H

Kur buvus, kur nebuvus, Socialinės apsaugos ir darbo ministrė nusprendė verslui priminti, kad „žmogus“ ir jo socialinė apsauga yra labai svarbu. Šis pareiškimas publikuojamas pačiu laiku, turint omenyje, kad Seime jau baigiamas priimti būtent šios ministerijos užsakytas Darbo kodeksas, iš esmės naikinantis dirbančių žmonių socialinę apsaugą…

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė dalyvavo pramonininkų konfederacijos suvažiavime, kur sveikindama dalyvius verslininkams priminė, kad „norint sukurti stiprią valstybę, būtina koncentruotis į žmogų ir jo socialinę apsaugą“, bei „socialinis dialogas leidžia ieškoti geriausių būdų spręsti šalies probleminius klausimus“, teigiama ministerijos išplatintame pranešime spaudai.

Čia vertėtų prisiminti, kad liūdnai pagarsėjęs „Socialiniam modeliui“ priklausantis Darbo kodeksas įteisins atleidimą be priežasties, nėščių moterų atleidimo galimybę, kur mažesnes išeitines kompensacijas ir daug trumpesnius įspėjimo apie atleidimą terminus. Kitaip ką tik nori, bet tik ne socialinę apsaugą dirbantiesiems.

Pačios ministerijos pozicija kodekso klausimu iki šiol irgi buvo daugiau nei aiški. „Socialinis modelis“ parengtas Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (sutr. – SADM) užsakymu. Ji ištikimai gynė kodekso kūrėjus, visus modelio kritikus vos ne atviru tekstu vadindama durneliais.

Ir tik – šast! – ministrė pareiškia, kad yra būtina koncentruotis į žmogaus socialinę apsaugą. Artėjantys rinkimai, matyt, su tuo nieko bendra neturi?

Tame pačiame pranešime cituojamas ir kitas ministrės pasisakymas, jog: „Galiu tik pasidžiaugti, kad ir kuriant naująjį socialinį modelį visi socialiniai partneriai turėjo galimybę išsakyti savo nuomonę ir pateikti savo siūlymus, kaip sukurti tvarią žmonių socialinę apsaugą ir darbuotojų garantijas užtikrinančią sistemą, leidžiančią žmonėms kurti savo pačių gerovę“.

Ar žinote saugaus eismo reklamą, kurioje deklamuojama kažkas panašaus į: „Ne tik klausyti, bet ir girdėti, ne tik žiūrėti, bet ir matyti“?

Tai štai – ministrė yra visiškai teisi, galimybę išreikšti savo nuomonę dėl „Socialinio modelio“ turėjo visi: profsąjungos – išklausytos, verslas – išgirstas.

Parengė Rūta Geležinė, remiantis SADM inf. Visą pranešimą rasite čia.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *