Europoje: skandalas dėl aukštakulnių

2016-05-21 12778049144_4c64253db1_b

Aprangos kodus ar uniformas turi daugelis darboviečių, tačiau vienas bet kurios aprangos akcentas praėjusiomis savaitėmis sukėlė itin daug aistrų. Tai – aukštakulniai. Po to, kai viena darbuotoja buvo išvaryta iš darbo, nes atsisakė dirbti avėdama aukštakulnius, imta aktyviai diskutuoti, ar kompanijos gali reikalauti moterų darbe avėti aukštakulnius.

Kai kurios profesijos neįsivaizduojamos be specifinių uniformų, pavyzdžiui, ugniagesiai, policininkai, medikai. Tuo tarpu kitose profesijose, nepaisant konkrečių uniformų jos neturi, yra taip prigiję aprangos kodai, kad jų atstovus įsivaizduojame atrodančius tik vienaip, o ne kitaip.  Pavyzdžiui, rimti  verslo pasaulio atstovai visuomet dėvi griežtus kostiumus, visuomet tik baltais ar melsvas marškiniais. O jei versle dirba moteris? Kokius batus ji avi?

Būtent šis klausimas praėjusią savaitę kurstė europiečių aistras.

Viskas prasidėjo po to, Nicola Thorp, laikina finansų įmonės registratūros darbuotoja, buvo išsiųsta namo be užmokesčio, nes… atsisakė avėti aukštakulnius. Jai buvo paaiškinta, kad 5 – 10 cm aukštakulniai – įmonės aprangos kodo dalis. Tiesa, labai keista, bet vyrams ši taisyklė kažkodėl netaikoma.

Po šio įvykio Nicola surašė peticiją, kuria siekia, jog Jungtinėje Karalystėje būtų uždrausta kompanijoms reikalauti moterų avėti aukštakulnius. Vien per pirmąsias 48 valandas šią peticiją pasirašė 100 000 žmonių.

Reikšdamos solidarumą Nicolai, dirbančios moterys socialiniuose tinkluose ėmė kelti savo nuotraukas, kuriose dėvi lygiapadžius batus.Tarp šių moterų – britų leiboristų partijos deleguota parlamento narė Stella Creasyir Moterų lygybės partijos įkūrėja Catherine Mayer.

Tuo tarpu stiliaus žurnalas „Stylist Magazine“  kaip atsaką į „aukštakulnių krizę“ išplatino video, kuriuo pasiuntė labai paprastą, bet aiškią žinutę. Šio žurnalo darbuotojai – vyrai – buvo paprašyti avėti aukštakulnius ir atlikti keletą kasdienių darbų. Kaip jiems sekėsi, galite pamatyti čia:

Parengė Rūta Geležinė, remiantis The Guardian inf.,  nuotr.: ~Liliana via Foter.com / CC BY-NC