Siūlo bazinius atlyginimus palikti tokius pat

2016-05-30 3199630125_ddb7bbcdba_z

Siūloma ateinančiais metais bazinius  dydžius, pagal kuriuos skaičiuojami politikų, teisėjų, valstybės tarnautojų, pareigūnų atlyginimai,  palikti tokius pat kaip ir dabar, skelbia šalies žiniasklaida.

Šalies žiniasklaidoje cituojamas Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pareiškimas, kad 2017 metais bazinių atlyginimų didinti dar nereikia, taip gelbstint šalies biudžetą nuo finansinių įsipareigojimų augimo.

Ten pat pažymima, kad paskutinė kartą bazinis algos dydis buvo keistas per krizę – 2009 metais jis sumažintas nuo 490 litų (144 eurų) iki 450 litų (130,5 euro) dėl pablogėjusios valstybės ekonominės ir finansinės būklės. Tuo tarpu Seimo teisės departamentas yra pažymėjęs, kad šiuo metu valstybėje itin sunki ekonominė ir finansinė padėtis kaip ir nebesitęsia.

Valstybės tarnybos departamento ir Lietuvos valstybės tarnybos statistikos portalo duomenimis, gegužės mėnesį Lietuvoje buvo 27634 karjeros valstybės tarnautojai,  287 įstaigų vadovai, 909 politinio (asmeninio) pasitikėjimo tarnautojai, bei 21545 statutiniai vidaus tarnybos, kalėjimų, muitinės ir krašto apsaugos tarnautojai.
Jei apklaustume šalies gyventojus, ko gero, idėja,  kad politikų atlyginimai yra per maži ir juos būtina didinti, vargu ar būtų pati populiariausia. Tačiau faktas, kad minimai kategorijai priklauso ir, pavyzdžiui, policijos pareigūnai, dažnai tampa argumentu, kuriuo pasinaudodami politikai gali ramiai reikalauti atlyginimų didinimo. Pavyzdžiui, pernai pasitelktas argumentas, kad mažiausiai uždirbančių valstybės tarnautojų atlyginimai jau beveik prilygsta MMA.

Parengė Rūta Geležinė, remiantis BNS, VTD inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *