Sutarė didinti NPD

2016-06-017214458874_db6d285d5f_o

Valdančiųjų Politinė taryba sutarė nuo 2017 metų didinti neapmokestinamųjų pajamų dydį (sutr.- NPD) nuo 200 iki 310 eurų, skelbia šalies žiniasklaida.

Kaip skelbia šalies žiniasklaida, 310 eurų NPD tarifas galios tiems dirbantiesiems, kurių atlyginimas yra mažesnis nei 1024 eurai per mėnesį, o šeimoms turinčioms vaikų bus taikomas papildomas 200 eurų NPD (vietoje dabar esančio 210 eurų) už kiekvieną vaiką, neatsižvelgiant į šeimos gaunamas pajamas.

Padidinus NPD pokyčius turėtų pajusti visi dirbantieji, kuriems bus taikomas naujasis tarifas, tačiau labiausiai iš atlyginimo išskaičiuojamų mokesčių sumažinimą pajus gaunantieji mažas pajamas. Būtent į tai dėmesį atkreipė ir šalies Prezidentė:

Tai yra geresnis sprendimas, nes pirmiausiai dabartiniu laikotarpiu, manyčiau, kad tas kuklesnes lėšas, kurias turime, turėtume koncentruoti ir nukreipti į skurdo mažinimą ir į tuos, kas uždirba mažiausiai. NPD ir minimalaus atlyginimo didinimas kaip tik yra tos priemonės, kurios mažina skurdą ir daugiausiai naudos atneša tiems, kas mažiausiai uždirba“ – D. Grybauskaitė, citata iš LRT.lt

Šiuo metu NPD yra 200 eurų ir pastarąjį sykį didintas sausio 1 dieną nuo 166 eurų.

Parengė Rūta Geležinė, remiantis LRT, Delfi ir Elta inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *