Kovai prieš darbo santykių liberalizavimą prancūzai pasitelkia ir Europos futbolo čempionatą, ir atominę energetiką

2016-06-02 5120565983_0f573ab463_b

Prancūzijoje jau trečią mėnesį tęsiasi protestai prieš Vyriausybės planus reformuoti darbo santykius. Šią savaitę atominių elektrinių darbuotojams nubalsavus už streikus, o geležinkelių ir oro uostų darbuotojams pareiškus, kad streikuos nepaisant artėjančio Europos futbolo čempionato, spaudimas atsisakyti darbo santykių liberalizavimo išaugo kaip niekad.

Šią savaitę Prancūzijos atominių elektrinių darbuotojai prabalsavo už prisijungimą prie streikų, kuriais priešinamasi darbo įstatymų liberalizavimui. Tiesa, tamsoje šalis neliks, nes visišką elektros energijos nutraukimą draudžia įstatymai.

Vis dėl to, šis sprendimas paskelbtas panašiu metu kaip ir žinia, kad transporto darbuotojai tęs savo streikus nepaisant kitą savaitę Prancūzijoje prasidėsiančio Europos futbolo čempionato.

Per pastaruosius tris mėnesius, tai jau devintas geležinkelio darbuotojų streikas. Tuo tarpu oro uostų darbuotojai streikuoja dėl savų priežasčių – pirmiausiai atlyginimų sumažinimo. Būtent jų streikas ir turėtų sutapti su futbolo čempionato pradžia, taip vyriausybę spaudžiant į kampą dar labiau.

Tad jau pasirodė ir pirmieji pranešimai, apie Prancūzijos vyriausybės švelninamą politiką ir mėginimus „gesinti gaisrus“ pažadant geresnes sąlygas mokytojams, bei geležinkelių darbuotojams. Tiesa, žiniasklaidoje cituojamas Prancūzijos Prezidento Francois Hollande pareiškimas, kad „darbo santykių reforma yra iš esmės teisinga“ ir jog profsąjungų reikalavimams nusileista nebus.

Panašiu metu masinę protesto akciją prieš Lietuvos darbo kodekso liberalizavimą rengiama ir mūsų šalyje. Tiek profesinių sąjungų nariai, tiek ir visi aktyvūs ir sąmoningi žmonės kviečiami atvykti į birželio 16 d., prie Seimo ir išreikšti savo nuomonę apie darbo santykių pertvarkymus. Plačiau šia tema skaitykite čia: Profsąjungos kviečia į protesto akciją

Parengė Rūta Geležinė

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *