Prezidentė skaitys metinį pranešimą

2016-06-06 pablo(14)

Šią savaitę LR Prezidentė skaitys savo metinį pranešimą Seime. Praėjusiais metais metiniame pranešime pabrėžtos tokios temos kaip krašto gynyba, užsienio politika ir, žinoma, „socialinis modelis“. Tačiau pastaroji „pamoka“ taip ir liko neišmokta. 

Birželio 9 dieną Seime Prezidentė skaitys savo – jau 7-ąjį – metinį pranešimą. tokią informaciją išplatino LR Seimo kanceliarija ir patvirtino Prezidentūra.

Pernai metais, metiniame pranešime Prezidentė atkreipė dėmesį į piliečių pareigą valstybės gynybai ir vertybių svarbą užsienio politikoje, būtinybę keisti socialinę politiką, skiriant didesnį dėmesį vaikų globai ir įvaikinimui, bei poreikį liberalizuoti darbo santykius. Kalbėdama apie šį poreikį, ji nurodė ir kaip tai turi būti atlikta, t.y. pabrėžė socialinio dialogo būtinybę, įtraukiant į sprendimų priėmimą ir profesines sąjungas.

Praėjus metams nuo šio pranešimo jau aišku, kad priešingai nei buvo raginama, normalus socialinis dialogas taip ir neįvyko, o darbo kodekse atsidūrė tokios nuostatos kaip žmonių atleidimas be priežasties, nenustatytos apimties darbo sutartys ir t.t. ir pan. Dėl šių priežasčių birželio 16 d. rengiama masinė protesto akcija.

Parengė Rūta Geležinė, remiantis LR Prezidentūros, LR Seimo,  BNS inf.
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *