Prezidentės metinėje kalboje – apie laisvę gauti informaciją ir „facebook“ kartos žmones

2016-06-09 pablo(17)

LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė šiandien Seime perskaitė savo metinį pranešimą, kuriame pabrėžė ir tokias temas kaip teisė gauti informaciją, bei „Facebook“ kartos žmonių pilietiškumas. 

Šiandien LR Prezidentė perskaitė savo metinį pranešimą, kuriame užsiminė apie sveikatos apsaugos sistemos pertvarkas; kritikavo valstybines institucijas ir jų išlaidas įvairių institucijų išlaikymui, bei ekspertų samdymui; atkreipė dėmesį į patyčių problemą mokyklose; kelis kartus akcentavo socialinio saugumo trūkumą, bei siūlė liberalizuoti darbo santykius.

Vis dėl to su šiuo teiginiu negalime sutikti, nes didelė dalis pačios Prezidentės išvardintų problemų būtent ir klesti darbo santykiuose, kuriuose liberalumo yra daug – bet leidžiamo  tik darbdaviui. Praktika rodo, kad prastas psichologinis klimatas yra sutinkamas jei ne kas antroj, tai bent kas trečioje darbovietėje, o kai kur yra net toks blogas, jog darbuotojai iš darbo išvežami greitosiomis.Tad norint kelti piliečių sveikatą ir mažinti patyčių paplitimą visuomenėje, darbo santykių tikrai nereikėtų pamiršti.

Iš kitos pusės, galima sutikti su Prezidentės teiginiu, jog:

Visuomenės kritinį mąstymą ir informacinį raštingumą ugdo pilietiškoji „feisbuko“ karta.

Jeigu į vieno žmogaus kvietimą nebijoti atsiliepia dešimttūkstantinė minia Laisvės piknike, kokiu galingu balsu taptume tiesiog nebijodami kalbėti.“

Būtent tie žmonės, kurie nebijo mąstyti kritiškai, „skaito knygutes“ (tarp kurių – ir darbo kodeksą), bei nebijo apie savo problemas bent jau pasakyti – dažniausiai sukuria geresnes darbo sąlygas ne tik sau, bet ir savo kolegoms.

Metiniame pranešime Prezidentė teigė, kad „Ne veltui Pasaulinė žiniasklaidos laisvės diena šiemet buvo skirta būtent teisei gauti informaciją“ ir priminė mėginimą uždrausti teikti informaciją iš uždarų teismo posėdžių, bei draudimą remtis kriminalinės žvalgybos duomenimis skiriant į atsakingas pareigas. Teisė gauti informaciją yra labai aktuali, bei gerai pažįstama problema ir profsąjungoms, tiesa – kiek kitokiu „kampu“. Apie tai plačiau rašysime jau netrukus.

Visą metinį pranešimą galite perskaityti čia.

Parengė Rūta Geležinė, remiantis LR Prezidentūros inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *