Asmeninė atsakomybė politikus privertė atsitraukti

2016-06-20 da963c5a94091725b54d6f87500c010a

Po daugelio mėginimų buvo atrasta kiekvienam politikui jautri vieta. Ir net neprireikė šimtatūkstantinio kyšio. Paaiškėjus, kad profsąjungų organizuojamoje protesto akcijoje bus viešinama politikų asmeninė atsakomybė balsuojant dėl Darbo kodekso, protesto išvakarėse šis klausimas iš Seimo darbotvarkės ėmė ir išgaravo.

Palengva, bet užtikrintai artėja Seimo rinkimai. Profesinėms sąjungoms ėmus apeliuoti ne į politikų moralę ar sveiką protą, bet į asmeninę atsakomybę prieš rinkėjus, buvo nuspręsta atidėti birželio 16 d. turėjusį vykti galutinį balsavimą dėl Darbo kodekso.

Anksčiau į profesinių sąjungų rengiamas protesto akcijas, piketus, mitingus ir viešą Darbo kodekso kritiką politikai jautriai nereaguodavo. Tik rugsėjo 10 d. mitingas išprovokavo Seimo pirmininkę pagrūmoti pirštu Algirdui Butkevičiui. Tuo diskusija dėl Darbo kodekso iš esmės ir baigėsi, o darbo įstatymai toliau buvo priimami į socialinius partnerius per daug nekreipiant dėmesio.

Tad galima sakyti, kad prasidėjęs paskutinis #SosModeliui priklausančio Darbo kodekso priėmimo etapas profesinėms sąjungoms kol kas sėkmingas. O ar taip bus ir toliau – pamatysime jau visai netrukus. Sekanti išbandymo data – šį ketvirtadienį, birželio 23

LPS „Sandrauga“ inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *