dargiai ar rusai puola Lietuvą?

2016-06-24 6922697037_fd00f3cc7e_z

Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ kreipėsi į LR Prezidentę prašydama vetuoti Seimo priimtą Darbo kodeksą ir grąžinti jį naujam visuomenės svarstymui.

„Šiandien drąsiai galime klausti ar tik geopolitinė padėtis aplink mūsų šalį yra tikroji grėsmė?“- pabrėžia Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis, komentuodamas vakar Seimo priimtą Darbo kodeksą – iki šiol daugiausiai diskusijų sukėlusią „Socialinio modelio“ dalį.

Nepaisant itin gausių visuomenės diskusijų šia tema, aktyvaus profesinių sąjungų ir pilietinės visuomenės pasipriešinimo svarstant šį projektą, projektas priimtas iš esmės paminant demokratinės valstybės principus.  Priimtas Darbo kodeksas pagal Vyriausybės siūlytą variantą, su vienu kitu papildymu. Pastarasis, kaip ir daugelis kitų straipsnių, buvo pateiktas Seimui nesuderintas su Trišale taryba ir nuslėptas nuo visuomenės.

Darbo kodekso keitimą itin aktyviai palaikantis Premjeras savo argumentais neįtikina. Darbo kodeksas yra vienintelis projektas dėl kurio jis sugebėjo per vieną dieną nepakeisti nuomonės du kartus. Tai kelia pagrįstų abejonių ar Premjero sprendimai nėra diktuojami iš šalies.

Absurdiškas teiginys ir tai, kad patvirtinus Darbo kodeksą išaugs darbo našumas. Našumas nekuriamas iškraipant esmines darbo teisės apsaugines funkcijas. Gero programuotojo Lietuvoje ir valytojos Šveicarijoje darbo našumas, akivaizdu, skiriasi. Įdomu kieno  naudai?

Tiesa, galima sutikti, kad naujas Darbo kodeksas sunkus daugiau darbo vietų.  Daugybė naujų darbo vietų „bus sukurta“ emigravus ir labiausiai patriotiškai nusiteikusiai visuomenės daliai, kuri iki šio priėmimo dar turėjo viltį pasilikti Lietuvoje.

Galių suteikimas darbdaviams ir dirbančios visuomenės garantijų susilpninimas iki minimumo nėra tas pagrindas ant kurio galime kurti tvarią ateities Lietuvą.  Darbo kodeksas turi būti vetuotas ir grąžintas naujam visuomenės svarstymui.

LPS „Sandrauga“ inf., Nuotr.: R_grandmorin via Foter.com / CC BY

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *