Praėjusi savaitė Europoje

2016-07-0917H

Lietuvoje netylant aistroms dėl Seimo priimto, o Prezidentės vetuoto liberalaus Darbo kodekso, labai panaši situacija susiklostė ir Prancūzijoje. Praėjusi savaitė nebūtinai buvo lengva ir atostogaujantiems europiečiams – dėl vykusių streikų buvo atšaukti skrydžiai Kipre ir Italijoje.

Liepos 6 d. Kipras: žlugus kolektyvinėms deryboms, maždaug 350 Paphos oro uosto darbuotojai dviem valandom sustabdė darbus labiausiai užimtą savaitės dieną – trečiadienį, taip sukeldami „širdies priepuolį“ oro uostą valdančiai bendrovei per patį sezono įkarštį.

Liepos 4 d. Italija: dėl staiga pablogintų darbo sąlygų ir žlugusių derybų dėl atstatymo streikavo ir vienos Italijos avia-kompanijos darbuotojai.

Antradienį dėl streiko atšaukti 142 suplanuoti skrydžiai. Šios protesto akcijos imtasi po to, kai  Italijos oro bendrovė Alitalia nutraukė darbuotojų priedų sistemą, leidusią šios oro kompanijos darbuotojams nemokamai naudotis oro linijų paslaugomis, kad galėtų atvykti į darbą iš įvairių šalies vietų.

Liepos 6 d. Prancūzija: nepaisant jau porą mėnesių vykstančių masinių protestų, kurių nemažai baigiasi demonstrantų susidūrimais su policija, Prancūzijos žemutiniai parlamento rūmai (Nacionalinis susirinkimas) priėmė liberalų Darbo kodeksą, kuriuo lengvinamas darbuotojų atleidimas ir ilginamos darbo valandos. Kodeksas dabar keliaus į Senatą, kuris jį vėliau (mėnesio gale) grąžins žemutiniams rūmams, kur ir bus priimtas galutinis sprendimas.

Liepos 7 d. Estija: Estijos nepriklausoma jūrininkų profesinė sąjunga prašo pasaulio kolegų pagalbos ginant neteisėtai atleistą savo narį Sergey Mastepan.

Kaip jau esame rašę (čia), Sergėjus iš darbo uosto krovos įmonėje buvo atleistas už savo įsitikinimus ir profsąjunginę veiklą. Estijos teismui konstatavus, kad Sergėjaus atleidimas buvo neteisėtas ir grąžinus aktyvistą į darbą, jau sekančią dieną jis buvo vėl atleistas – šį kartą prisidengiant įmonės „struktūrinėmis pertvarkomis“.

Solidarumo laišką ir adresato kontaktinius duomenis galima rasti čia.

Parengė Rūta Geležinė

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *