Nutarta didinti neapmokestinamųjų pajamų dydį

2016-07-12 7962673220_e3de672c3f

Ir… priešrinkiminių įstatymų priiminėjimas prasideda. Darbo kodekso liberalizavimą inicijavusios Socialinės apsaugos ir darbo ministerija ir Vyriausybė vienija jėgas savo beviltiškos reputacijos reanimavimui ir skelbia, kad nuo kitų metų iki 310 eurų didins neapmokestinamųjų pajamų dydį (NPD)

Vyriausybė nutarė, kad kitais metais neapmokestinamųjų pajamų dydis (sutr.- NPD) turėtų didėti nuo 200 eurų iki 310 eurų. Už kiekvieną vaiką jis augtų nuo 120 iki 200 eurų. Valstybės biudžetas dėl to praras 140 mln. eurų pajamų.

NPD didinimo įstatymo projektą įpareigota paruošti Finansų ministerija. Jis bus teikiamas kartu su kitų metų biudžetu. Čia verta prisiminti, kad būsimų metų biudžetas teikiamas ir tvirtinamas rudenį. Pavyzdžiui, 2014 m. tai vyko spalio 10 d. Tuo tarpu šių metų spalį, be biudžeto, Lietuvoje dar vyks Seimo rinkimai.

NPD didinimas savaime, žinoma, nėra blogis.

Augant NPD, didėja dirbančiojo „į rankas“ gaunama pinigų suma. Dėl šios priežasties, šį pokytį labiausiai pajunta tie žmonės, kurių atlyginimai yra nedideli, pavyzdžiui, gaunantieji minimalią algą. Lietuvoje MMA arba mažiau uždirba kas penktas žmogus.

Taip pat, (kaip pabrėžia ir Socialinės apsaugos bei darbo ministerija), „didinant NPD būtų įgyvendinta Europos Komisijos rekomendacija mažinti mokesčių naštą mažas pajamas gaunantiems asmenims.“

Parengė Rūta Geležinė, remiantis Socmin, BNS ir kt. inf. Nuotr. Christopher Lotito via Foter.com / CC BY

 

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *