Uber traukiasi iš Vengrijos

2016-07-144315186869_854860e3d1_b

Uber stabdo veiklą Vengrijoje. Tokią informaciją paskelbė kompanija, reaguodama į šios šalies Vyriausybės priimtų naujų įstatyminių nuostatų. Nors trumpalaikis, šis sprendimas sutiktas dvejopai: vieni kaltina Vengriją „išgujus“ pažangias transporto paslaugas teikiantį verslą. Kiti sprendimu džiaugiasi, nes kaltina bendrovę nesąžininga konkurencija ir darbuotojų išnaudojimu.

Uber yra sulaukusi taksi įmonių ir vairuotojų protestų daugelyje Europos šalių (pvz.: Prancūzijoje). Todėl Vengrijos vyriausybės priimti įstatymai, iš esmės prieš kompaniją nukreipti įstatymai nieko nestebina. Įvairių būdų, kaip kovoti prieš bendrovę, ieško ir kitos šalys.

Pavyzdžiui, Ispanijoje jos veiklą uždraudė teismas, pripažinęs bendrovės veiklos principus neatitinkančiais šalies konstitucijos.Tuo tarpu apleisti kelis Vokietijos miestus kompanija nusprendė po to, kai čia imta reikalauti Uber vairuotojų įsigyti tokias pačias licensijas kaip ir šios šalies taksi vairuotojų.

Uber teikia netradicines taksi paslaugas. Pasinaudojant specialia programėle, ji suveda transporto paslaugos ieškančius vartotojus, su galinčiais tokią paslaugą suteikti vairuotojais.

Kompanija kaltinama tuo, kad teikia taksi paslaugas“apeidama“ taksi firmoms keliamus griežtus reikalavimus, o žemesnes nei rinkos kainas savo vartotojams gali pasiūlyti dėl to, kad automobilių nusidėvėjimo kaštus palieka patiems vairuotojams.

Parengė Rūta Geležinė, remiantis Fortune, The Verge ir kt. inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *