Siūlo keisti reikalavimus biudžetinių įstaigų vadovams

2016-07-19 256H

Vyriausybė svarstys Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos siūlymą nustatyti naujus reikalavimus biudžetinių įstaigų vadovams. Ministerija pabrėžia, kad šios pataisos griežtintų reikalavimus biudžetinių įstaigų vadovams, tuo tarpu Prezidentė siūlymą kritikuoja, nes jis įtvirtintų „amžinus vadovus“.

Vyriausybė trečiadienį svarstys Biudžetinių įstaigų įstatymo pataisas. Kaip nurodo šiuos reikalavimus parengusi Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, įteisinus naujuosius reikalavimus, biudžetinėms įstaigoms vadovauti galėtų tik turintieji aukštąjį universitetinį išsilavinimą, nepriekaištingos reputacijos  (t.y. neteistas) ir teigiamai vertinami vadovai.

„Kiekvienais metais bus vykdomas privalomas veiklos vertinimas. Pagal pataisas antrą kadenciją biudžetinių įstaigų vadovai galės eiti be konkurso, jeigu bus įvertinti už visus paėjusius metus tik gerai arba labai gerai. Į trečiąją kadenciją pretenduojantys vadovai turės dalyvauti konkurse kartu su kitais kandidatais.“

 – Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Šias pataisas kritikuoja Prezidentė, teigianti, kad leidimas valstybės ir savivaldybės įstaigų vadovams dirbti neribotą kadencijų skaičių (laimėjus konkursus ir dirbant „tik gerai“) sudarys sąlygas biudžetinėse įstaigose įtvirtinti amžinus vadovus.

„Šis pasiūlymas <…> atrodo kaip parodija, nes praktiškai nelieka ribojimo kadencijų, o visa kita reiškia tik viena, kad tokia reforma mėginama atvirkščiai užtvirtinti amžiną išsilaikymą poste“, – žurnalistams antradienį sakė prezidentė. „Tai čia iš tikrųjų ne reforma, o mes grįžtame atgal į sovietinį laikotarpį“, – pridūrė ji.

– Prezidentę cituoja BNS

Neleisti trejus metus iš eilės tam pačiam kandidatui pretenduoti į tą patį postą siūlė ir projektą vertinusi Specialiųjų tyrimų tarnyba, tačiau į šią pastabą atsižvelgta nebuvo. Todėl natūraliai kyla įtarimų dėl tikrųjų šio įstatymo priėmimo tikslų.

D. Grybauskaitė sakė, kad „būtų labai negražu“, jeigu kadenciją baigianti Vyriausybė taip stengtųsi išsaugoti savo kadrus biudžetinių įstaigų vadovų postuose.

– Prezidentę cituoja BNS

Socialinių reikalų ir darbo ministerijai bendradarbiaujant su Vyriausybe šią kadenciją itin sekasi kepti įstatymų projektus. Priminsime, kad liūdnai pagarsėjęs „Socialinis modelis“, kuriam priklauso ir Darbo kodeksas – taip pat šios ministerijos ir Vyriausybės „bendradarbiavimo“ vaisius.
Parengė Rūta Geležinė
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *