Išsityčiojo iš Premjero planų stabdyt emigraciją

2016-07-26 5654477943_3ef34ee84f_o4

Vyriausybės sprendimų paieška kaip stabdyti vis didėjančią emigraciją ir susigrąžinti dalį emigrantų, jau kritikuota ir dėl pasirinkto laiko tai daryti, ir dėl akivaizdaus priešrinkiminio populizmo, naudojantis Lietuvoje itin skaudžia emigracijos problema. Planas pagaliau parengtas ir paviešintas, tačiau tai padėties tikrai nepakeitė.

Staigus Premjero susirūpinimas didėjančia emigracija tėra rinkiminis triukas (apie tai jau esame rašę čia). Bent jau tokia išvada peršasi turint omeny pasirinktą laiką šio klausimo sprendimui.

Tai, kad ketverius metus dirbanti Vyriausybė ėmėsi rengti planą likus vos keliems mėnesiams iki rinkimų, savaime baksnoja pirštu į artėjančius Seimo rinkimus. o ne į Vyriausybės sąžinę ir nuoširdų susirūpinimą tebeaugančia emigracija.

Tai, kad per šią kadenciją Vyriausybė itin akiplėšiškai stūmė naująjį Darbo kodeksą, profesinėms sąjungoms ir dirbantiesiems (t.y. daugiausiai emigruojančiai grupei) reikalaujant to nedaryti – patikimumo taip pat neprideda.

Tad nėra netikėta, kad paviešintas „Priemonių emigracijai mažinti ir grįžtamajai migracijai didinti planas“ ekspertų susižavėjimo taip pat nesulaukė. Pavyzdžiui, Delfi. lt cituojamas vieno banko ekonomistas, teigiantis:

„Jei planą paskaitys emigrantai, tai paskatins juos negrįžti į Lietuvą. Kartais pasijuokiame iš dabar jau retesnių darbo skelbimų, kuriuose nurodoma, kad darbuotojams laiku mokamas atlyginimas ir suteikiamos visos socialinės garantijos – juk tai privalu daryti. Plane sakoma, kad bus laiku mokamos socialinės išmokos. O kaip gali būti ne laiku? Tokiais pažadais tikrai neprisikviesi emigrantų. Jie rodo valstybės požiūrį. Ji tarsi vaidina gerą dėdę, kuris neva dosnia ranka padalins vieną kitą pašalpą ir dėl to žmonės grįš į Lietuvą. Aš manau, kad dėl to tikrai negrįš“, – kalbėjo ekonomistas.

Delfi.lt

Su planu galite susipažinti Vyriausybės puslapyje (čia).

Parengė Rūta Geležinė

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *