Trečdaliui europiečių atostogos per brangios

2016-08-17 file000529746906

Net trečdalis europiečių negali išvykti toliau nuo namų bent savaitei dėl finansinių priežasčių. Nors situacija skirtingose Europos valstybėse skiriasi, o ši tendencija pastaraisiais metais mažėja, vis tik atostogų neįperkančių europiečių yra netik tarp skurdžiausių gyventojų.

Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto paskelbtoje ataskaitoje pažymima, kad išvykti iš namų bent savaitei atostogų neišgali net 39 % europiečių.

Gera žinia ta, kad Lietuvoje atostogų situacija gerėja. Nors dėl ekonominės krizės 2008 – 2010 metais buvo padaugėję žmonių, neišgalinčių išvykti atostogų, tačiau nuo 2010 m. šis skaičius sumažėjo net 20 % ir dabar siekia kiek daugiau 40 % visų gyventojų.

Savaime suprantama, sunkiausia išvykti yra skurstantiems žmonėms. Tačiau net ir tarp tų žmonių, kurie šiaip  neskursta, trečdalis neišgali atostogauti ne namuose.

Kroatijoje, Vengrijoje, Rumunijoje atostogos ne namuose – turtingųjų privilegija. 2014 m. duomenimis net 60 % šių šalių gyventojų negali išvykti atostogų bent kartą per metus. Tuo tarpu Šiaurės šalyse, Liuksemburge, Austrijoje ir Nyderlanduose tokių gyventojų yra mažiau nei 20 %.

Holidays

Pav. DG EMPL, iš Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto int. puslapio

Parengė Rūta Geležinė, Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto informacija ir diagrama.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *