Mokytojų atlyginimams skirta papildomų lėšų

2016-08-25 1a84d4dccd7fe1c08adeb9e4fa942f75

Švietimo ir mokslo ministerija šiandien išplatino sąrašą naujovių, kurios pasitiks po savaitės į klases sugrįšiančius mokinius ir mokytojus. Tarp jų, kaip bebūtų keista, puikuojasi ir gera žinia mokytojams – nuo rugsėjo keliami mažiausių atlyginimų koeficientai.

Švietimo ir mokslo ministerija išplatintame pranešime spaudai informuoja skyrusi 8 mln. eurų pedagogų atlyginimų didinimui. Numatoma didinti mažiausio koeficiento atlyginimus gaunančių mokytojų algas ir jas pakelti bent iki vidutinio dydžio.

„Radome lėšų  pagerinti mažiausiai uždirbančių mokytojų padėtį. Iki šiol visų pedagogų atlyginimai buvo skaičiuojami pagal tris skirtingus koeficientus: minimalų, vidutinį ir maksimalų. Nuo rugsėjo 1 d., skyrus papildomų lėšų, minimalių koeficientų neliks, visi bus pakelti bent iki vidurkio. Pokytį pajus tie pedagogai, kurių algos iki šiol buvo skaičiuojamos pagal mažesnį nei vidutinį koeficientą“,

– pranešime spaudai cituojama Švietimo ir mokslo ministrė.

Tiesa, šis atlyginimų didinimas stebuklu tapti ir apverktinos švietimo padėties ištaisyti net nepretenduoja. Atlyginimai didės, bet tik iki 5 %. Pokyčius turėtų pajusti apie pusė mokytojų (41%), penktadalis auklėtojų (22%) ir trečdalis pagalbos mokiniui specialistų (35%).

Minimalius koeficientus numatoma didinti mokytojams, auklėtojams, priešmokyklinio ugdymo pedagogams, specialiesiems pedagogams, socialiniams darbuotojams, specialiesiems ir socialiniams pedagogams, švietimo įstaigose ir psichologinėse pedagoginėse tarnybose dirbantiems psichologams.

Parengė Rūta Geležinė, Švietimo ir mokslo ministerijos inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *