Rugsėjį rengiamas Konstitucijos egzaminas

2016-08-29img.lrytas.lt

Lietuvos gyventojai vėl kviečiami pasitikrinti savo žinias apie pagrindinį šalies įstatymą – LR Konstituciją. Išsiaiškinti, ar gerai žinote savo teises ir pareigas bus galima š.m. rugsėjo 27d. vyksiančio Konstitucijos egzamino metu, kuris šiemet rengiamas jau 10-ąjį kartą.

Konstitucijos egzaminas šiemet vyks rugsėjo 27 – spalio 11 (antras etapas) dienomis internetu ir visose 60-yje šalies savivaldybių. Į antrąjį etapą pateks teisingai atsakiusieji į 25 klausimus iš 30, skelbia konkursą organizatoriai – LR Teisingumo ministerija.

Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“  palaiko šią iniciatyvą ir kviečia savo narius dalyvauti konkurse. „Konstitucijos egzaminas yra ne tik puiki iniciatyva, bet tam tikriems žmonėms – įmonių, įstaigų, valstybinių institucijų vadovams – apskritai turėtų būti  privalomas.“ – pabrėžia profesinės sąjungos pirmininkas Kęstutis Juknis.

Jo teigimu, „Konstitucija darbo kabinete yra prestižo ženklas, rodantis, kad žmogus gerai supranta Lietuvos Respublikoje įtvirtintus lygiateisiškumo, žmogaus orumo, demokratiškumo principus“.

Konstitucijos egzamine dalyviai skirstomi į keturias kategorijas: pilnamečių piliečių; žmonių, turinčių (arba studijuojančių) teisinį išsilavinimą; nuteistųjų; moksleivių. Pastaroji grupė skirstoma į smulkesnius pogrupius pagal amžių.

Internetu egzaminas bus laikomas Delfi. Renkantis šį būdą, privaloma išankstinė registracija minėtame portale (čia), kuri vyksta iki rugsėjo 22 dienos. Egzamino laikymui savivaldybėse registracija nebūtina.

Daugiau informacijos apie egzaminą, taisykles, bei kaip pasiruošimą jam -> čia.

Rūta Geležinė, remiantis Teisingumo ministerijos inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *