Ar kaltė dėl Coca-cola pasitraukimo bus suversta dirbantiesiems?

2016-09-06coca cola

Bendrovei Coca-cola paskelbus apie pasitraukimą iš Lietuvos ir nepaaiškinus priežasčių, užpildyti tarpus ėmėsi įvairūs ekspertai. Tačiau užuot kalbėjus apie didelį skaičių nukenčiančių žmonių, jie siūlo darbuotojų teises ir garantijas toliau mažinti.

„Taip galimų kompanijos Cola-cola pasitraukimo priežasčių nepelnytai atsidūrė ir darbo santykiai“ – teigia Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis.

Kompanija skelbia gamybą perkelianti į Lenkiją, kurioje galioja tokie pat griežti darbo įstatymai kaip dabartinis Lietuvos Darbo kodeksas, o profesinės sąjungos istoriškai garsėja kaip itin stiprios ir įtakingos – vien ko vertas lenkiškasis „Solidarumas“.

Tačiau verslo ir bankų atstovai net ir šią situaciją mėgina išnaudoti kaip reklamą Darbo kodekso liberalizavimui. Kitaip tariant, visuomenei pateikiama tokia absurdo logika: didelis skaičius žmonių praranda darbus, o besitraukianti kompanija turi jiems išmokėti išeitines kompensacijas. Tai ji, matyt, todėl ir traukiasi, kad turi išeitines mokėti, nes jei žmones atleisti galėtų nemokamai, tai ir trauktis tikrai nebenorėtų.

Kitomis priežastimis įvardinami prasta verslo aplinka, didelis darbo jėgos apmokestinimas ir nelankstūs darbo santykiai, tačiau netikėtai pamirštami politinės atsakomybės ir biurokratizmo klausimai.

Juk į vietos bendruomenės gerovę investavusi, dar prieš keletą mėnesių savo gamybos apimtis plėsti planavusi kompanija apie pasitraukimą pareiškė staigiai ir netikėtai būtent prasidėjusios Seimo rinkimų kampanijų metu, kuomet virš savivaldybių lygmens pakilti besiruošiantys politikai kaip tik aktyviai medžioja dideles bendroves, norinčias paremti nepigiai atsieinančią politinę reklamą.

LPS „Sandrauga“ inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *