Darbo kodekso svarstymas prasidės iš naujo

2016-09-12 9216004446_0c33b47100_z

Šį šeštadienį posėdžiavęs LR Seimas sprendė ką daryti su Prezidentės vetuotu liberaliu Darbo kodeksu: laikyti jį nepriimtu ir palikti galioti dabartinį Darbo kodeksą, ar grąžinti jį svarstyti iš naujo. Buvo pasirinktas pastarasis variantas.

Šį savaitgalį LR Seimas nusprendė iš naujo svarstyti Darbo kodeksą ir lydimuosius teisės aktus. Už tai pasisakė 95 parlamentarai. Šių svarstymų metu bus sprendžiama priimti Prezidentės pastabas ar atmesti.

„Iš dalies šį sprendimą vertiname neigiamai, nes LPS „Sandrauga“ laikėsi ir laikosi pozicijos, kad įstatymus – ypatingai tokius grandiozinius kaip šis –  turi priimti tas, kas ir atsakys už jų pasekmes. Tai yra –  naujos kadencijos Seimas“ – situaciją komentavo LPS „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis.

„Dabar gi, jei naujas DK bus priimtas ir įsigalios, pretenzijų nebus kam reikšti. Politikai ginsis, kad jie čia ne prie ko.“ – teigia profesinės sąjungos vadovas, situacijoje įžvelgiantis ir teigiamą pusę – „žinoma, Prezidentės išreikštas palaikymas socialiai atsakingai politikai ir priešrinkiminis laikotarpis tarsi leidžia tikėtis, kad dabar priimamas Darbo kodeksas bus mažiau drakoniškas nei galėtų būti priimtas atėjus naujiems – dar nežinia kokiems – politikams“.

Priminsime, kad šį šeštadienį profesinės sąjungos mitingavo, reikalaudamos Seimo priimti Prezidentės veto ir nustoti naikinti dirbančiųjų socialines garantijas.

Deja, nepaisant viešo LPS „Sandrauga“ atsiribojimo ir kitų priemonių, kiek anksčiau šalies žiniasklaidoje pasirodžiusi klaidinanti informacija apie kai kurių profesinių sąjungų susitarimus su Premjeru, šį mitingą gerokai diskreditavo.

Skaičiuojama, kad tai jau 10-oji vien profesinių sąjungų surengta protesto prieš Darbo kodeksą akcija.

Rūta Geležinė

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *