Kuršėnų AP aiškino kas yra alga

2016-09-13 326H

Kuršėnų autobusų parke nenorima mokėti atlyginimų. Parko vadovybė aiškinasi lėšų trūkumu, sunkia įmonės padėtimi ir pan. Tuo tarpu LPS „Sandrauga“ teisininkai primena, kad atlyginimai yra prievolė, o ne geros valios, palankių aplinkybių ar planetų išsidėstymo klausimas. 

Kuršėnų autobusų parko darbuotojai piktinasi, kad už pusę darbo laiko jiems yra paprasčiausiai nemokama. Pavyzdžiui, autobuso vairuotojas maršrute gali praleisti 8-10, o kartais ir gerokai daugiau valandų, tačiau atlyginimą gauti tik už 4 valandas.

Kaip? Parko darbuotojams atlyginimas mokamas tik už laiką, kol sukasi autobuso ratai. O štai visas kitas laikas, praleidžiamas maršrute transporto priemonei nejudant, matyt, jau laisvalaikis.

„Vadovaujantis tokia logika, teisininkai turėtų gauti atlyginimus tik už laiką, kai barška klaviatūra, medikai – kai liečia pacientą, policininkai – kai laiko nusikaltėlį, na o mokytojams, netrukus būtų atrasta būdų kaip išvis algų nebemokėti“ – ironizuoja LPS „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis.

Taigi, praėjusią savaitę Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ specialistai lankėsi Kuršėnų autobusų parke, kur susitiko su įmonės darbuotojais, bei vadovybe, kuriai nurodė baigti pokštus ir rasti būdų, kaip sumokėti įsiskolinimą darbuotojams. Priešingu atveju bus imtasi parkui gerokai brangiau atsieisiančių teisinių priemonių.

Priminsime, kad Kuršėnų autobusų parke metų pradžioje LPS  „Sandrauga“ buvo surengusi patikrinimą, pasitelkdama į pagalbą darbo inspekcijos specialistus, antstolį ir žiniasklaidos atstovus. Tuokart akcentuota tragiškų darbo sąlygų problema, patekusi net į šalies televizijų žinias. Džiugi žinia yra tai, kad minimas vizitas vis tik buvo rezultatyvus ir parko darbuotojai jau gali naudotis patalpose – nebe lauke – įrengtais tualetais, bei švariomis ir higienos normas atitinkančiomis poilsio patalpomis.

Rūta Geležinė, LPS „Sandrauga“ inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *