Prancūzija surengė paskutinį maršą prieš liberalų DK

2016-09-17 Paris

Naujienų agentūra Reuters praneša, kad Prancūzijoje surengta paskutinė demonstracija prieš liepą priimtus liberalius darbo įstatymus. Kaip ir Lietuvoje, čia profesinės sąjungos skelbia daugiau protestų neberengsiančios ir dėmesį perkelia į asmeninę politikų – pirmiausia socialdemokrato Prezidento Francois Hollande – atsakomybę.

Prancūzijoje, kaip ir Lietuvoje, ilgą laiką vyko kautynės dėl užmojo liberalizuoti darbo santykius. Nepaisant šimtatūkstantinių protestuotojų minių ir retkarčiais prasiveržiančių riaušių, liepą liberalūs darbo įstatymai buvo prastumti šalies parlamente.

Profesinės sąjungos pasmerkė šiuos veiksmus ir pabrėžia, kad lankstesnis reguliavimas leis darbdaviams – pirmiausia mažoms įmonėms – reguliuoti atlyginimus už viršvalandžius ir darbo sąlygas pagal savo poreikius, nuleidžiant darbo santykių standartus kur kas žemiau.

Pačiame pike, pavyzdžiui, praėjusią gegužę, Prancūzijoje vykę protestai į gatves sutraukdavo apie pusę milijono žmonių.Tačiau nors Lietuvoje protestuojančių žmonių gausa lygintis su Prancūzija nė iš tolo negalime, ištverme pasigirti galime. Lietuvoje pasipriešinimas Darbo kodekso liberalizavimui truko dvejus metus, o pusę šio laiko – protestai. Pirmasis masinis mitingas prieš Darbo kodeksą surengtas 2015 m. rugsėjo 10 d., paskutinis – tą pačią dieną šiemet.

Rūta Geležinė, Reuters inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *