DK veto atmestas. Kas laukia dabar?

2016-09-16149H

Trečiadienį Seimas buldozeriu pervažiavo dirbančių žmonių socialines garantijas ir priėmė naują Darbo kodeksą. Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ sulaukia klausimų, ar tai reiškia, kad dabar dirbančiam žmogui jau šakės? Atsakymas – daugmaž taip.

Darbo kodeksas priimtas šaltais nervais atmetus visus Prezidentės (apie profsąjungas ir šeimas ginančių organizacijų jau kadų kadais teiktas pastabas net nebekalbame) pastabas. Itin drąsus žingsnis, žinant, kad iki rinkimų likę mažiau nei mėnuo, o dirbančiųjų Lietuvoje, kaip bežiūrėsi, vis vien yra gerokai daugiau nei verslininkų.

Tad kviečiame suteikti Seimo nariams, kurie balsavo už veto atmetimą ir liberalių įstatymų įteisinimą, galimybę pasidžiaugti savo darbo vaisiais ir sekančią kadenciją darbuotis jau nebe Seime, o realioje darbo rinkoje.

Nauja realybė: daliai dirbančiųjų Darbo kodeksas nieko gero nežada

Seimo buldozeris pervažiavo D. Grybauskaitės veto Darbo kodeksui

Tuo tarpu žmonės, kuriems tikrai teks darbuotis naujomis sąlygomis, nerimauja ko tikėtis. LPS „Sandrauga“ teisininkų nuomone, visų pirma laukia neramus pereinamasis laikotarpis, užversiantis teismus nukentėjusių žmonių bylomis, siekiant prisikasti iki Europos žmogaus teisių teismo.

Kitas galimas gynybos būdas yra profsąjunginis. 8 darbo dienos valandos, apmokamos atostogos ir pan. nenukrito iš dangaus, o buvo iškovotos būtent profesinių sąjungų pastangomis. Tad drastiškas dirbančiųjų teisių sumažinimas palieka vienintelį logišką kelią jų atstatymui, tai – organizuojantis, buriantis į profesines sąjungas ir kartu reikalaujant iš darbdavių darbo sąlygų gerinimo, kurių neužtikrina įstatymai.

Komfortas darbo santykiuose baigėsi, dabar jį teks išsikovoti patiems!

Kaip balsavo Seimo nariai (Delfi.lt grafikas):

Rūta Geležinė

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *