Norinčių dirbti ugniagesiais „už ačiū“ neatsirado

2016-09-29 FIREMAN JACKET

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas su nuostaba informuoja, jog minios norinčiųjų dirbti ugniagesiais gelbėtojais už dyką, t.y. būti savanoriais, taip ir neužplūdo priešgaisrinės pagalbos stočių. 

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prieš keletą metų garsiai reklamuotos ir ne vienam ugniagesiui nerimą dėl ateities pakursčiusios reformos priežastys yra labai aiškios ir paprastos – stinga finansavimo.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) siekis, kad savivaldybių priešgaisrinių tarnybų komandose dirbančių ugniagesių iki 2020 metų sumažėtų beveik tūkstančiu, o gaisrams gesinti būtų labiau pasitelkiami savanoriai, nesulaukė palaikymo nei tarp merijų vadovų, nei tarp pačių ugniagesių.

– BNS inf.

Finansų trūkumą galima puikiai pamatyti ne vienoje mažesnio miesto gelbėjimo stotyje ir jose klestinčiame skurde bei priemonių trūkume. LPS „Sandrauga“ net elektros lempučių trūkumo problemą yra tekę spręsti, nes Prienų ugniagesių vadovybė tokiomis priemonėmis nesugebėjo pasirūpinti.

Tačiau keista kaip Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas pasirinko spręsti lėšų problemą. Pastebėjęs, kad trūksta pinigų ugniagesių atlyginimams… nusprendė jų išvis nebemokėti. Ir pasiūlė šios profesijos imtis savanoriams.

Tačiau daug norinčių rizikuoti savo sveikata ir gyvybe už „ačiū“ neatsirado, o kaimuose ir toliau trūksta ugniagesių. Tame tarpe ir savanorių.

Plačiau šia tema skaitykite LRT arba Kauno diena.

Rūta Geležinė, remiantis BNS ir LPS „Sandrauga“ inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *