Derybos dėl švietimo kolektyvinės sutarties atsidūrė aklavietėje

2016-09-28 2097402250_d06755b621_o

Vakar švietimo profesinės sąjungos susitiko su Švietimo ir mokslo, bei kitų ministerijų atstovais tolimesniam derybų raundui. Tačiau profsąjungų su ŠMM jau suderinta sutartis Vyriausybės palaikymo nesulaukė, o kitų ministerijų valdininkų įsikišimas derybas įstūmė į aklavietę.

Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ pirmininkas, kartu su kolegomis iš kitų švietimo srities profesinių sąjungų vakar vyko į Švietimo ir mokslo ministeriją tolimesnėms deryboms dėl šakos kolektyvinės sutarties pasirašymo.

Nepaisant to, kad sutartis jau suderinta su Švietimo ir mokslo ministerija, o po rudenį vykusių pedagogų streikų – ir nemaža dalimi paremta Vyriausybės pažadais, vis dėl to „sudėti paskutinių taškų ant i“ vakar nepavyko.

Susitikime dalyvę Finansų ministerijos atstovai blokavo visus su finansiniais įsipareigojimais susijusius sutarties punktus, įskaitant ir pačias menkiausias lėšas ar net tariamas situacijas.

Iš kolektyvinės sutarties valdininkai taip pat panoro panaikinti ir punktą, sudarantį pedagogams prielaidas streikuoti sustabdant sutarties galiojimą. Kitaip tariant, „Norima, kad pedagogai netektų galimybės kovoti už savo teises, deja, vieninteliu veiksmingu,  streiko būdu, tačiau mainais ką nors duoti – jau „nėra galimybių“. Tai kam tokia sutartis išvis reikalinga?“ – retoriškai klausia derybose dalyvavęs LPS „Sandrauga“ pirmininkas K. Juknis.

Priminsime, kad švietimo šakos kolektyvinė sutartis su Švietimo ir mokslo ministerija baigta derinti šių metų pavasari. Tuomet, sutartis atiduota peržiūrėti Socialinės apsaugos ir darbo, bei Finansų ministerijoms.

Rūta Geležinė, LPS „Sandrauga“ inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *