Žvilgsnis nukrypo į valstybės tarnautojus

2016-10-03234

Lietuvoje priėmus skandalingą Darbo kodeksą Valstybės tarnybos įstatymas, bent kol kas, lieka nepakeistas, tad akys krypsta į valstybės tarnautojus bei tai, kiek nuo šiol skirsis jų ir visų kitų dirbančiųjų sąlygos.

Valstybės tarnautojų, kurių darbą reglamentuoja Valstybės tarnybos įstatymas, ir kitų dirbančiųjų, kuriems aktualias įstatymas – Darbo kodeksas, sąlygos visuomet truputį skyrėsi.  Tačiau Lietuvoje įsigaliojus Darbo kodeksui – o tai įvykti turi jau po kelių mėnesių, nuo 2017 m., – šie skirtumai taps itin ryškūs bent keliose srityse.

Pagrindinius tokius skirtumus portalas 15 min. pateikia lentelėje:

Tuo tarpu LRT.lt pateikiama nuomonė, kad valstybės tarnybos įstatymo nuostatos gali ir turi skirtis nuo Darbo kodekso, tačiau konkretūs skirtumai turi būti argumentuoti.

Čia taip pat primenama ir tai, kad Darbo kodeksas potencialiai dar gali keistis, todėl nereikia skubėti redaguoti kitų įstatymų pagal jį.

Po Prezidentės veto atmetimo ir DK priėmimo neigiamą visuomenės reakciją politikai mėgino švelninti pažadais, jog kai kurios Darbo kodekso nuostatos dar bus taisomos. Buvo numatyta net tokių taisymų data, tačiau ji – kaip ir visi kiti teiginiai apie socialinį teisingumą išsakyti Darbo kodekso epopėjoje – netrukus išgaravo.

Rūta Geležinė

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *