Aiškėja kitų metų biudžeto gairės

2016-10-12 6881485010_da66a9b933_b

Aiškėja ateinančių metų valstybės biudžeto gairės: didesnis finansavimas krašto apsaugai, socialinei atskirčiai mažinti ir  už Socialinį modelį susimokėti. 

LR Finansų ministerija informuoja, kad Vyriausybė pritarė ministerijos parengtam 2017 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projektui.

Ministerija pranešime spaudai teigiama, kad pagrindinės kryptys, kurioms bus skiriamas finansavimas kitąmet – krašto apsauga ir socialinė apsauga. Čia pat pateikiami ir skaičiai, atskleidžiantys, kad krašto apsauga, kuriai numatomi papildomi 150 mln. eurų, vis tik  nėra didžiausia lėšų gavėja ateinančių metų biudžete.

Įspūdingą – net 250 mln. eurų sumą kitąmet išleisime skandalingajam Socialiniam modeliui. Tad ar išties Valstybės lėšos keliaus socialinės atskirties mažinimui, ar priešingai – didinimui, dar galima gerokai padiskutuoti.

Tarp vadinamų išlaidų taip pat minimas neapmokestinamų pajamų dydžio didinimas,  kultūros ir meno darbuotojų algų kėlimas, pedagogų darbo užmokesčio didinimas. Pastarajam tikslui numatoma skirti 24 mln. eurų.

Priminsime, kad su Švietimo ir mokslo ministerija jau kuris laikas suderinta šakos kolektyvinė sutartis šiuo metu yra įstrigusi būtent dėl ministerijų  – įskaitant ir Finansų ministeriją – įsikišimo ir atsisakymo laikytis finansinių susitarimų.

Po pernai vykusių pedagogų streikų papildomas finansavimas mokytojams buvo žadamas mainais į streiko nutraukimą. Ši suma turėjo būti aptarta derybose ir tapti šakos kolektyvinės sutarties priedu.

Parengė Rūta Geležinė, remiantis finmin inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *