Po tragedijos – kaltė suverčiama pareigūnams

2016-10-2016635783967_260568122c_k

Bus griežtinama pareigūnų fizinio pasirengimo bei taktinių mokymų tvarka. Toks sprendimas priimtas atsižvelgiant į tyrimo, dėl tragiškos pareigūno žūties tarnyboje, išvadas, iš esmės visą kaltę suverčiančias patiems pareigūnams, neva atsainiai žvelgiantiems į savo saugumą.

Atliktas tyrimas dėl tarnyboje žuvusio pareigūno iš esmės nieko naujo neatskleidė. Policijos departamentas nustatė, kad jei kas ir kaltas dėl reformos – tai nebent patys pareigūnai,  nes nepakankamai uoliai mankštinasi. Tačiau policijos reforma, visai kitokį darbą dirbusius pareigūnus išvariusi „į gatves“ – čia tikrai niekuo dėta.

Žiniasklaidoje cituojamas Policijos departamento atstovo pasisakymas, kad per mėnesį–du bus ženkliai sugriežtinta pareigūnų fizinio pasirengimo bei taktinių mokymų tvarka. Ji bus griežtinama todėl, kad pagal dabar galiojančius reikalavimus, keturias valandas per savaitę savo darbo metu fiziniam pasirengimui skiriantys pareigūnai „laisviau rinktis veiklas, sportuoti kad ir sporto klube“. Kitaip tariant, kol kas dar niekas nematuoja, kiek centimetrų prakaito per treniruotę išlieja pareigūnas, bet jau greitai pradės.

Taip pat skaitykite: 15 min.

Tuo tarpu policijos reforma, kuria siekiama kuo daugiau pareigūnų perkelti iš kabinetų į gatves, šiame tyrime garbingo paminėjimo nesulaukia, nors jau kuris laikas yra aršiai kritikuojama pačios policijos bendruomenės. Dėl jos policijos sistemą jau paliko daugybė patyrusių policijos pareigūnų, o likusieji nėra tinkamai paruošti naujoms funkcijoms.

„Žmogus gali būti puikus tyrėjas, meistriškai įžvelgiantis bylose net smulkiausias detales, tačiau jo fizinė forma nebūtinai tinkama eiti patruliuoti ir užtikrinti viešąją tvarką.“ – atkreipia dėmesį LPS „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis.

„Nesant sklandaus perėjimo prie naujos sistemos, jau privertė pasitraukti  daugybę patyrusių pareigūnų. Tad kyla klausimas, kas turės užpildyti jų vietas? Kadangi, kaip suprantame, naujokų priimti net nesiruošiama, kyla dar daugiau klausimų apie tai, kiek ir kaip likusiems pareigūnams didės darbo krūvis“ – teigia jis.

Vasaros pabaigoje šalį sukrėtė tragediją, kai tarnybos metu buvo nužudytas policijos pareigūnas L. Šimkus. Kelių patrulis žuvo reaguodamas į iškvietimą dėl smurto artimoje aplinkoje.
Parengė Rūta Geležinė, remiantis LPS „Sandrauga“ ir BNS inf.
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *