Naujoji valdžia sulaukė profsąjungų paramos

2016-11-0292H

Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ palaiko LR Seimo rinkimų laimėtojų politinę programą ir  deklaruojamus tikslus stabdyti naujojo Darbo kodekso įgyvendinimą, bei grąžinimą derinti socialinio dialogo būdu.

Atsižvelgdami į visuomenės nepasitenkinimą, Prezidentės veto, rinkimų rezultatus, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos programines nuostatas, Lietuvos dirbančiųjų interesus ir nuolatos blogėjančią demografinę padėtį, palaikome ir pritariame sprendimui, jog Darbo kodekso įsigaliojimas turi būti stabdomas bent iki 2018 metų. Per šį laiką, projektas turi būti demokratiniais pagrindais suderintas su socialiniais partneriais, kad jame pagaliau būtų subalansuoti pažeidžiamiausių visuomenės grupių interesai.

Darbo kodeksas toks, koks yra priimtas, tiesiogiai kenkia darbuotojų teisėms, interesams, profesinėms sąjungoms ir socialiniam dialogui Lietuvoje. Jis yra neperspektyvus ir žalingas demografine prasme, nes griaudamas dirbančiųjų socialinę apsaugą, sudaro prielaidas darbo sąlygų prastinimui darbovietėse, socialiai jautrių žmonių išnaudojimui, potencialiam skurdo ir emigracijos mastų augimui. Šio kodekso priėmimo procesas sukompromitavo socialinio dialogo ir socialinio teisingumo sąvokas Lietuvoje, bei pakirto pasitikėjimą politine valdžia.

Suprantame, kad siekiant užtikrinti Lietuvoje orų darbą ir stiprią socialinę apsaugą, bus pareikalauta daug jėgų ir ryžto, todėl esame pasiruošę teikti visą reikiamą pagalbą ir rėmimą.  Siekiant šio tikslo, Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ ir kitos profesinės sąjungos yra pasiruošusios naudoti visas teisines ir kolektyvines priemones ginant dirbančiųjų teises ir interesus.

LPS „Sandrauga“ inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *