Kai iš darbo nepareinama

2016-11-01 candle

Šiandien minint Visų šventųjų dieną, prisimename ir palankome dieną lankome išėjusių artimųjų kapus. Dalis jų  į namus nebegrįžo iš darbo. Valstybinės Darbo inspekcijos duomenimis, šiemet darbovietė tapo mirtina vieta jau 35 dirbantiesiems.

Valstybinė darbo inspekcija informuoja, kad per pirmuosius 9 šių metų mėnesius įvyko 35 nelaimingi atsitikimai darbe pareikalavę žmogaus gyvybės ir 107 – pasibaigę sunkiais sužalojimais. Lyginant su ankstesniais metais, nelaimių nežymiai sumažėjo (4 mirtinais ir 5 sunkaus sužalojimo atvejais).

Inspekcijos duomenimis, pavojingais darbais išlieka statybos remonto, sandėliavimo, transportavimo, pakrovimo, iškrovimo bei techninių priemonių, mechanizmų, darbo įrenginių remonto, aptarnavimo darbai. Sunkūs sužalojimai ir žūtys atliekant šiuos darbus sudaro apie pusę visų nelaimingų atsitikimų darbe.

Darbas yra itin pavojinga vieta tiems darbuotojams, kurių darbo stažas įmonėje nesiekia 1 metų ir, žinoma, neblaiviems. Pavojaus pirmiausiai derėtų saugotis aukščių – tiek patiems esant aukštai, tiek virš galvos esančių įrenginių. VDI duomenimis ketvirtadalis nelaimių šiemet įvyko dėl žmogaus nukritimo iš aukščio, kita ženkli dalis (21 proc.) – „dėl lekiančių, judančių daiktų, ruošinių, skeveldrų, dėl daiktų, krovinių kritimo iš aukščio, poslinkio; lygiai tiek pat – dėl žmogaus griuvimo“.

Darbuokitės atsakingai ir saugokit save!

Rūta Geležinė, remiantis VDI inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *