Praėjusi savaitė Europoje

2016-11-19 journey-car-europe-drive-driving-trip-route

Praėjusią savaitę Ukrainoje baigėsi bado streikas, kilęs dėl nesumokamų atlyginimų. Tuo tarpu Airijoje profsąjungų užuomina apie atlyginimų didinimą sukėlė darbdavių pasipiktinimą.

Alkana Ukrainos angliakasių savaitė

Ukrainos angliakasiai pasiekė susitarimą ir baigė 7 dienas trukusią bado akciją. Valstybei priklausančios nr. 10 Novovolynska kasyklos darbuotojai ėmėsi savaitę trukusio bado streiko dėl 3 mėnesius nemokamų atlyginimų. Valstybei pagaliau nusileidus, akcija baigta.

Airijos darbdaviai šiurpsta nuo minties apie atlyginimų augimą

Airijos profesinės sąjungos užsiminė, kad reikia visų dirbančiųjų atlyginimus pakelti bent 100 eurų (per metus). Kaip ir galima tikėtis, darbdaviai į tai atsakė su siaubu ir baime.

Suomijos darbdaviai neskuba naudotis ilgesnėmis darbo valandomis

Kiek anksčiau šiais metais (apie tai esame rašę čia) Suomijos profesinės sąjungos pasirašė susitarimą, kuriuo sutiko prailginti darbo valandas 24 papildomomis darbo valandomis per metus, nedidinant darbo užmokesčio. Tačiau, kaip dabar aiškėja, darbdaviai šia lengvata naudotis neskuba.

Dalis darbdavių šias 24 valandas „taupo“, kad galėtų jomis pasinaudoti iškilus būtinybei, kiti – nėra susitvarkę teisinių formalumų. Mat nors nacionalinis susitarimas šias 24 valandas ir leido, tačiau daugelis įmonių turi šiuos susitarimus dar įtvirtinti įmonės lygmens kolektyvinėse sutartyse.

Parengė Rūta Geležinė

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *