Savivaldybės įmonė nebemoka algų

2016-11-22 1a84d4dccd7fe1c08adeb9e4fa942f75

Po kilusių skandalų dėl darbuotojams nemokamų atlyginimų, įmonei „Lituanica“ teko rūpintis įvaizdžio gerinimu. Tačiau, panašu, blogas pavyzdys yra užkrečiamas. Štai UAB „Kauno butų ūkis“ šį mėnesį tiesiog nusprendė nebemokėti darbuotojams priklausančių algų.

Šiandien įstaigos darbuotojus atstovaujanti Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ teritorinei Darbo ginčų komisijai pateikė tris ieškinius dėl neišmokėtų atlyginimų. Vis tik bylų gali būti gerokai daugiau. Pasipiktinę tokiu įmonės direktoriaus elgesiu, savo teises ginti planuoja ir kiti darbuotojai.

Nors Kauno miesto savivaldybei priklausančios UAB „Kauno butų ūkis“ darbuotojams atlyginimai turi būti mokami už atliktą darbą, tačiau šį mėnesį jie sulaukė staigmenos. Dirbę tiek pat, kiek ir kiekvieną mėnesį, algalapiuose jie išvydo keliskart mažesnes sumas, kai kur – vos siekiančias minimalų mėnesio atlyginimą. Be jokių paaiškinimų ar priežasties.

Kestutis_Juknis

Kęstutis Juknis

Staiga iki minimumo sumažėjo atlyginimai tų darbuotojų, kurie kiek anksčiau atsisakė pasirašyti jų padėtį bloginančius darbo tvarkos taisyklių pakeitimus, dėl priklausymo profesinei sąjungai. Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis mano, kad priežastis slypi sisteminės kontrolės nebuvime.

„Galiu tik stebėtis įmonės direktoriaus teisiniu veiklumu“ – teigia K. Juknis. „Šiame poste jis dirba dar tik tris mėnesius, o dėl priimamų netinkamų sprendimų jau spėjo susilaukti ir ikiteisminio tyrimo, ir antstolių vizito, ir Darbo inspekcijos, o dabar dar – daugybės darbo ginčų. Tuo tarpu įmonės steigėja – Kauno miesto savivaldybė – užima pasyvaus stebėtojo vaidmenį“.

Vis tik ši situacija ir jos panašumas į „Lituanica“ problemas atskleidžia paradoksalią tendenciją. „Naujas Darbo kodeksas dar neįsigaliojo, tačiau ekstremalų liberalizavimą verslas jau įgyvendina. Man  būtų įdomu paklausti šio kodekso rengėjų, kam apskritai reikėjo liberalizuoti darbo santykius Lietuvoje, jei jie ir taip bene liberaliausi pasaulyje. Pažvelkime į „Kauno butų ūkis“, „Lituanica“  bei daugybės kitų, ypač transporto, įmonių pavyzdžius. Vadovaujamasi požiūriu „noriu moku atlyginimus, noriu – ne“ taip ignoruojant akivaizdžius įstatymų reikalavimus, ir visą kontrolės sistemą. Todėl ir svarstymai apie nacionalinius susitarimus dėl atlyginimų kėlimo šiame kontekste netenka prasmės“ – teigia LPS „Sandrauga“ pirmininkas.

LPS „Sandrauga“ inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *