Vokietijoje ir Graikijoje vyksta streikai

2016-11-235654477943_3ef34ee84f_o4

Toliau stringant deryboms su pertvarkų siekiančia kompanija, šiandien jau 14-ąjį streiką pradėjo Vokietijos oro bendrovės „Lufthansa“ pilotai. Tuo tarpu Graikijoje streikai numatyti rytoj. Planuojama, kad tada į gatves išeis dėl darbo santykių susirūpinę valstybės tarnautojai ir keltų darbuotojai.

Šiandien prasidėjo lėktuvų pilotų 48 valandų streikas. Dėl jo, Vokietijos oro bendrovei „Lufthansa“ trečiadienį – ketvirtadienį teko atšaukti daugiau nei 800 trumpų ir ilgo nuotolio skrydžio iš Vokietijos. Bendrovei vis dar nerandant sutarimo su Vereinigung Cockpit (VC) profesine sąjunga, šis streikas yra jau 14-asis.

Rytoj streiką pradės ir Graikijos  valstybės tarnautojai, tokiu būdu protestuojantys prieš numatomas darbo teisės ir valstybės tarnybos įstatymų reformas. Jie reikalauja Vyriausybės nesiimti jokių veiksmų, kurie gali baigtis mažesniais atlyginimais ir pensijomis, apsaugoti kolektyvines darybas ir sustabdyti darbo santykių lankstumo didinimą. Ketvirtadienį taip pat streikuosiantis šios šalies keltų darbuotojai taip pat protestuoja prieš pensijų mažinimą ir didėjantį neužtikrintumą dėl darbo.

 

Rūta Geležinė, Reuters ir ekathimerini inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *