Seimas svarstys ar nukelti Darbo kodekso įsigaliojimą

2016-11-28 4988553588_5d39a1943b_o

Ketvirtadienį LR Seimas spręs naujojo Darbo kodekso įsigaliojimo klausimą. Jei nebus atidėtas, daugybę diskusijų ir darbuotojų nerimo sukėlęs Kodeksas ims galioti po mėnesio – nuo 2017 m. sausio 1 d. 

Į Lietuvos Respublikos Seimo 2016 m. gruodžio 1 d. (ketvirtadienio) posėdžių darbotvarkę yra įtrauktas ir klausimas dėl skandalingai pagarsėjusio liberalaus Darbo kodekso įsigaliojimo. Siūloma jo įsigaliojimo datą iš 2017 sausio 1 dienos perkelti pusmečiu vėliau – į 2017 m. liepos 1 d.

Tiesa, kad šis klausymas tikrai būtų svarstomas, jį turi teikti ne mažiau kaip 29 Seimo nariai, nes net neįsigaliojęs Darbo kodeksas jau yra keistas. Vos prieš porą savaičių buvo pakeistos kai kurios nuostatos:

„panaikintos nenustatytos apimties darbo sutartys; grąžinamas darbo laiko sutrumpinimas prieššventinę dieną; įtvirtinti didesni išeitinių išmokų dydžiai nutraukiant darbo sutartis darbuotojo iniciatyva dėl svarbių priežasčių; numatyta daugiau garantijų darbuotojams, auginantiems vaikus (nustatyti ilgesni įspėjimo terminai nutraukiant darbo sutartis darbdavio iniciatyva be darbuotojo kaltės su darbuotojais, kurie augina vaiką (įvaikį) iki keturiolikos metų, ir darbuotojais, kurie augina neįgalų vaiką iki aštuoniolikos metų; darbuotojams, vieniems auginantiems vaiką iki keturiolikos metų arba neįgalų vaiką iki aštuoniolikos metų, įtvirtintos ilgesnės trukmės kasmetinės atostogos)“

VDI inf.

Vis dėl to bene pagrindinis paskutinių taisymų pasiekimas – grąžinta nuostata, kad darbuotojas yra silpnesnioji darbo santykių pusė, todėl tais atvejais, kai abejojama dėl darbo santykius reglamentuojančių sutarčių sąlygų, jos turi būti aiškinamos darbuotojo naudai.

Parengė Rūta Geležinė, LRSeimas ir VDI inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *