Darbo kodeksą atidėjo pusmečiui

2016-12-01 DK centruotas

Šiandien LR Seimas atidėjo liberaliojo Darbo kodekso įgyvendinimą pusmečiui – nuo 2017 m. sausio 1 d. iki liepos 1 d. 

Šiandien balsavimu už 77, prieš 5, susilaikė 16 buvo pritarta Seimo narių A. Syso, T. Tomilino, R. Baškienės, R. Karbauskio pasiūlymui atidėti liberalaus Darbo kodekso (bei susijusių įstatymų) įsigaliojimą iki 2017 m. liepos 1 d.

Kartu pakeistos nuostatos dėl DK darbuotojams garantuojamų kasmetinių atostogų skaičiavimo tvarkos, kolektyvinių sutarčių galiojimo, Trišalės tarybos darbo.

Nors dalis naujojo Darbo kodekso nuostatų jau taisyta, pratęsusi įsigaliojimo terminą prasideda tikrasis darbas.

„Kodekso įsigaliojimo atidėjimą mes jau esame ne kartą įvardinę kaip geriausią išeitį šioje situacijoje. Dabar atsiranda galimybė jį koreguoti ir šįkart į gyvenimą paleisti tinkamą, t.y. suderintą su socialiniais partneriais, ir išlaikant darbdavių ir darbuotojų interesų balansą“ – teigia Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis.

„Tačiau kartu atsiranda ir tikimybė privelti dar daugiau klaidų. Todėl mūsų profesinė sąjunga toliau stebės procesą bei yra pasiruošusi visomis išgalėmis aktyviai prisidėti prie socialinio dialogo“ – teigia jis.

Priminsime, kad liberaliomis nuostatomis šokiravęs Darbo kodeksas buvo priimtas praėjusios kadencijos Seimo dar š.m. birželio mėn. Šį įstatymą buvo vetavusi Prezidentė, tačiau Seimas veto atmetė.

Rūta Geležinė, remiantis LR Seimo inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *